Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring HIWATCH IP Osobna podsieć.

12 Cze 2019 21:35 114 4
  • Poziom 15  
    Witam zamontowałem znajomemu monitoring oparty o urządzenia HIWATCH IP .Rejestrator posiada wbudowany switch Poe do którego wpięte są kamery .Ale mam mały problem ponieważ sieć w domu ma opartą o adresacje 192.168.2.1 Maska 255.255.255.0 Brama 192.168.2.1
    Kamerom ponadawałem adres ip
    192.168.2.100 kam-1 (255.255.255.0 Brama 192.168.2.1 )
    192.168.2.101 kam-2 itp (255.255.255.0 Brama 192.168.2.1 )
    niestety w rejestratorze nie są odnajdowane gdy zmienię na adresację z automatu
    192.168.254.1 kamery są widoczne .Wychodzi na to że rejestrator tworzy sobie podsieć .Oczywiście po nadaniu adresu ip na stałe rejestrator ma np
    192.168.2.99 (255.255.255.0 Brama 192.168.2.1) i on jest widziany w sieci
    zależy mi również aby kamery były też z tej bramy bo na chwilę obecną rejestrator jest widziany prawidłowo ale nie mogę dostać się do ustawień do kamer musze zmienić sobie ustawienia karty sieciowej aby dokonywać zmian,a zależało by mi aby kamery również miały taki sam adres co rejestrator i sieć w domu .Czy można to jakoś obejść ? Monitoring HIWATCH IP Osobna podsieć.
    Monitoring HIWATCH IP Osobna podsieć.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Adres IPv4 wewn. NIC możesz zmienić?
  • Poziom 15  
    Niestety nie da się zmienić.W domu posiadam Rejestrator DS-7616NI-K2 bez POE +dołożony Switch Poe Osobny i wtedy mogę do każdej kamery się zalogować a w tej chwili muszę zmieniać u kolegi adresacie ip aby dokonać zmian w konfiguracji kamery a jest to trochę kłopotliwe bo obraz z kamer chciałem na TSI bezpośrednio wrzucić,a przy tych ustawieniach co narzuca rejestrator tworząc (tak jakby podsieć) nie są one widziane w sieci .Więc pozostaje mi na chwilę obecną wyciąganie obrazu z rejestratora RTSP aby TSI je zobaczył ,a to mi trochę nie odpowiada bo byle jaki parametr do zmiany w kamerze to muszę kombinować z siecią
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Witam, synology1 po raz drugi :P
    Rejestratory z wbudowanym switchem POE, muszą pracować w 2 klasach adresowych. Pierwsza to sieć dla kamer i żadne ustawienia statycznego adresu IP nie zadziałąją jeśli nie będą on z puli serwera DHCP rejestratora (Konfiguracja , bo w takim przypadku rejestrator wymusza na nich włączenia automatycznego pobierania tego adresu i ustawia im domyślnie 192.168.254.X, chyba ze ustawisz im np 192.168.254.120 to taki adres będzie mieć. Można adresacje tego wbudowanego serwera zmienić ale i tak nigdy nie ustawisz tej samej puli co WAN rejestratora.

Aby dostać się do kamer, w nowszych softach (chodzi o firmware rejestratora nie kamer) jest opcja Virtualnego Hosta (tylko po przeglądarce Konfiguracja -> sieć_> zaawansowane -> inne -> check box do zaznaczenia). Po włączeniu umożliwia zalogowanie się do kamer po virtualnych adresach z poziomu sieci lokalnej w zakładce Zarządzanie kamera w kolumnie Połącz pojawią się linki do kamer (bez zadnego przepinania przewodu z komputera do wbudowanego switcha rejestratora, czy przepinania kamery pod siec lan)
  • Poziom 15  
    Czy_ten_Pan napisał:
    Witam, synology1 po raz drugi :P
    Rejestratory z wbudowanym switchem POE, muszą pracować w 2 klasach adresowych. Pierwsza to sieć dla kamer i żadne ustawienia statycznego adresu IP nie zadziałąją jeśli nie będą on z puli serwera DHCP rejestratora (Konfiguracja , bo w takim przypadku rejestrator wymusza na nich włączenia automatycznego pobierania tego adresu i ustawia im domyślnie 192.168.254.X, chyba ze ustawisz im np 192.168.254.120 to taki adres będzie mieć. Można adresacje tego wbudowanego serwera zmienić ale i tak nigdy nie ustawisz tej samej puli co WAN rejestratora.

Aby dostać się do kamer, w nowszych softach (chodzi o firmware rejestratora nie kamer) jest opcja Virtualnego Hosta (tylko po przeglądarce Konfiguracja -> sieć_> zaawansowane -> inne -> check box do zaznaczenia). Po włączeniu umożliwia zalogowanie się do kamer po virtualnych adresach z poziomu sieci lokalnej w zakładce Zarządzanie kamera w kolumnie Połącz pojawią się linki do kamer (bez zadnego przepinania przewodu z komputera do wbudowanego switcha rejestratora, czy przepinania kamery pod siec lan)

Dziękuję za wyjaśnienie faktycznie działa tak jak piszesz po włączeniu wirtualnego hosta po zalogowaniu na rejestrator z boku pojawia się link który pozwala przejść do kamery i zmieniać ustawienia.Teraz już wiem żę w przyszłości do lepszej współpracy z TSI lepiej rejestrator bez POE,zaś dokupienie osobno switcha z Poe pozwoli na większa elastyczność.