Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 2006 - Błąd airbag DF240

02 Mar 2017 18:29 4533 9
  • Poziom 17  
    DF 240, -Drivers seat pasek biodrowy poduszka powietrzna, obwód otwarty obwód, nie mogę zlikwidować przyczyny błędu, auto po uderzeniu bocznym , wszystkie pasy i napinacze nowe, poduszki nie wystrzelone.
  • Spec od samochodów
    Proszą kolego rozwiązanie - Sprawdzić połączenia przy złączu 22-ścieżkowym pod fotelem A tu po naprawie - Podłączyć moduł elektroniczny i zapalnik modułu poduszki powietrznej siedziska/
    napinacza pasa biodrowego fotela kierowcy, następnie włączyć zapłon. Skasować
    pamięć modułu elektronicznego, a następnie wyłączyć zapłon.
    Ponownie skontrolować przyrządem diagnostycznym i jeżeli usterka już nie występuje,
    odblokować moduł elektroniczny. W przypadku wymiany modułu airbag, należy
    pamiętać o podłączeniu połączenia masowego do nowego modułu.
    Zniszczyć moduł airbag siedziska lub napinacz pasa biodrowego fotela kierowcy, jeśli
    miała miejsce wymiana (przyrząd Elé. 1287).

podaj kolego czym sprawdzałeś , sam kiedyś sprawdzałem ds-150 i robił mi przekłamanie błędów . Po podłączeniu clip-a pokazał co innego .
  • Poziom 17  
    clipa nie mam , mam DS150 i Autela 708 , to samo na obu skanerach , na pewno nie napinacze , po odłaczeniu każdego kolejno pojawia się nowy błąd , czy ten jeden błąd może być związany z crash datą w sterowniku ? Ale na to jest inny błąd , który tu nie występuje.
  • Poziom 23  
    Ja dziś walczyłem ds150 u kumpla z air Bag w sc1lift.
    Lekko stuknięty w tył-sciągniete napinacze kierowca pasażer.sensor oczywiście naprawiony a kontrolka dalej świeci jak świeca w kościele.Cały czas błąd napinacza obwód przerwany itp.
    Podłączyłem clipa a tam niespodzianka: sensor boczny i zwijaki z tyłu w słupkach. Załozone drugie pasy,czujnik i wszystko ok ale pod clipem dopiero doszedłem ładu bo pod ds150 tylko herezje więc podłącz kolego clipa i może twój problem się wyjasni.
    Kolego a sensor naprawiony czy kupiony drugi.
  • Spec od samochodów
    Nie jestem pewny ale czy w megi nie ma jeszcze napinacza przy samym zwijaku ?? Mogę się mylić bo ostatnio robiłem Lagunę III i tam jest na pewno pod fotelem i przy zwijaku . Co do clip-a to popieram kolegę wyżej bo ds ciężko air bag renaultowe ogarnia - przekłamuje i pokazuje zupełnie co innego .
  • Poziom 17  
    tomasz sadowski napisał:
    Nie jestem pewny ale czy w megi nie ma jeszcze napinacza przy samym zwijaku ?? Mogę się mylić bo ostatnio robiłem Lagunę III i tam jest na pewno pod fotelem i przy zwijaku . Co do clip-a to popieram kolegę wyżej bo ds ciężko air bag renaultowe ogarnia - przekłamuje i pokazuje zupełnie co innego .

Tylko w zwijakach tylnych , w przednich brak. Dzisiaj spróbuję podpiąć clipa.
  • Poziom 17  
    Rozumiem że w tym fotelu oba napinacze wymienione?
  • Poziom 11  
    slevy70 napisał:
    w przednich brak
    na pewno są
  • Poziom 17  
    vemo napisał:
    slevy70 napisał:
    w przednich brak
    na pewno są

mylisz się.
    nie ma