Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1.5dci 2011 r. - Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

04 Mar 2017 16:05 2961 4
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem ze sprzęgłem w samochodzie Renault Clio 2011 r. 1.5 dci. Problem objawia się tym, że na zapalonym silniku zdarza się, że po wciśnięciu pedału sprzęgła pedał zostaje w podłodze, albo odbija tylko do połowy, albo podczas ruszania (tylko pierwszy albo wsteczny bieg) pedał sprzęgła nie odbija do końca albo zostaje w podłodze. W sytuacji kiedy pedał zostanie całkowicie w podłodze to tak jakby sprzęgło załapało bo kiedy jest na biegu to zaczyna jechać, a kiedy nie jest to nie mogę wrzucić żadnego biegu. Za każdym razem pomaga manualne podniesienie sprzęgła. Proszę o pomoc bo byłem u dwóch mechaników i żaden nie jest w stanie stwierdzić co jest zepsute. Podobno pompa sprzęgła jest sucha. Powiedziano mi, że najlepiej zacząć naprawę od wymiany pompy sprzęgła, a potem ewentualnie wysprzęglik(w tym wypadku najlepiej całe sprzęgło bo i tak trzeba odłączyć skrzynie). W każdym bądź wypadku koszt naprawy spory. Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Tak się zaczynają objawy z wysprzęglikiem. Pewnego dnia pedał zostanie w podłodze i zostanie holowanie do domu.
  • Poziom 25  
    Zacznij od odpowietrzenia jeśli jest hydraulika jeśli nie pomoże to zostaje pompka lub wysprzęglik. Bywają przypadki że wina docisku lub koła dwumasowego.
  • Poziom 11  
    Kolejność: odpowietrzenie-sprężyna pedału-wymiana pompki-wymiana wysprzęglika
  • Poziom 25  
    Kolego i jak rozwiązałeś problem ze sprzęgłem czy jeździsz bez ;) ??