Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y70-70 - wystąpił wyjątek unknow software exception (0x80000003)

13 Mar 2017 19:10 870 1
  • Poziom 2  
    Witam,

opiszę problem od samego początku. Posiadam laptop od około 2 lat, wcześniej nie było problemów (a jeśli były to znikome, z którymi sam sobie radziłem). Oryginalnie posiadam system Win 8.1, lecz laptop był update`owany do Win10 korzystając z możliwości którą kiedyś Microsoft dawał użytkownikom. Wracając do problemu - jakieś 2 tygodnie temu gdy grałem z kumplami wyskoczył mi pewien błąd (niestety nie zdążyłem walnąć scr bo komp się zaciął i walnął bluescreen). Po włączeniu teoretycznie wszystko śmigało lecz po jakimś czasie (raz 5, raz 20 minut) komp zawieszał się na amen. Nawet kursor się zawieszał a kombinacje typu ctrl+alt+del nic nie dawały. Pomagał tylko hard reset. Historia zawsze się powtarzała. Postanowiłem skorzystać z przycisku przywracania systemu. Zreinstalowałem system do stanu fabrycznego (Win 8.1) na którym teraz śmigam. Błąd bluescreenu pojawiał się na początku, lecz gdy zaktualizowałem stery problem zniknął. Był też problem typu "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" (nazywał się kernel czy jakoś tak) lecz problem ten również już się nie pojawia. Ogólnie - komp śmiga, nie zacina się. Lecz gdy pobrałem gry (CS:GO oraz h1z1) maszynka nie radzi sobie z ich odpaleniem. Gdy odpalam h1z1 wyskakuje komunikat; "W aplikacji wystąpił wyjątek unknow software exception (0x80000003) w lokalizacji 0x417eeac3. Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji" Po kliknięciu zamyka grę i wraca do pulpitu.
    Przy odpalaniu CS:GO na chwile ekran robi się czarny (dosłownie na czas mrugnięcia) lecz gra nie odpala się w ogóle. Jest natomiast pokazana w procesach jako odpalona.
    Gdzieś wyczytałem, że jest to problem z rejestrem, więc ściągnąłem CCleanera i przeczyściłem rejestry lecz nic to nie dało. Skanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów - tutaj też nic nie dało.
    Jestem już trochę zdołowany ciągłymi błędami ale chciałbym zreperować lapka sam, gdyż jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej a serwis skasowałby mi go na co najmniej 2 miesiące.
    Jeśli jakaś mądra głowa ma jakieś pomysły lub odczuła coś podobnego na własnej skórze byłbym bardzo wdzięczy za sugestie dotyczące tego co jeszcze mogę zrobić nim będę zmuszony oddać sprzęt do serwisu.
    Z góry dziękuję.

Edit.

Skorzystałem z opcji "Odśwież komputer", przeinstalowałem grafe, zainstalowałem inne sterowniki. Podczas sprawdzania "dxdiag" w zakładce z karta nvidi pokazalo się coś takiego:
    Lenovo Y70-70 - wystąpił wyjątek unknow software exception (0x80000003)
    Chodzi o direct3d
    Czy może to mieć cos wspólnego z nie odpalajacymi się grami? I w jaki sposób można to naprawić? Reinstalacja sterow karty nic nie daje ;/

Dodaje również caly notatnik z dxdiag. Może to cos komus podpowie.
  • Poziom 2  
    Podbijam. Dodalem również caly wykaz z dxdiag w txt. Może komus to cos do glowy podsunie.