logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SIEMENS NCDR 1100 - Brak głosu po odłączeniu akumulatora

scq1231 16 Mar 2017 18:39 1695 14
REKLAMA
  • #1 16350001
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Witam. Posiadam Opla Astre G 2003r. 2.2 DTI, wersja sport z kolorowa nawigacja i radiem Siemens ncdr 1100. Wszystko śmigało jak marzenie, dopóki nie zaczął nawalać zawór EGR, wiec zabrałem sie za jego demontaz i dokladne wyczyszczenie. Do tej operacji postanowilem odpiąć akumulator. Po udanej próbie oczyszczenia EGR, zamontowalem go na nowo, wszystko elegancko powpinałem, na końcu przykreciłem z powrotem ujemną klemę do akumulatora. Pierwsze odpalenie, rozgrzanie silnika, brak kontrolki check engine i innych objawów towarzyszących EGR więc wszystko ładnie pięknie...lecz...po tym procesie zanikł mi głos z radia. Radio wyszukuje stacje jak gdyby nigdy nic lecz w głośnikach cisza. Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie w porządku. Na probe postanowilem podpiac inne radio w miejsce Siemensa i okazało się, że radio gra. Proszę wiec o udzielenie mi pomocy, czy jest szansa na to by radio znow moglo grac? Dodam, ze sterowanie komputerem pokladowym, sterowanie z kierownicy i wszystkie inne funkcje z tym zwiazane dzialaja poprawnie. Jedyne co zwróciło moją uwagę to brak podświetlenia przycisków na kierownicy.
  • REKLAMA
  • #2 16350032
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Radio coś wyświetla? Mogło się zakodować.
  • #3 16350035
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    To radio nie jest kodowane z tego co wiem, Nie wyświetla nic innego niż to co zawsze.
  • #4 16350065
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Wiem że te radia koduje się razem z wyświetlaczem. Jest funkcja antykradzieżowa,dostępna z techa,o ile dobrze pamiętam.
  • REKLAMA
  • #5 16350076
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Radio zalogowało się jakby nigdy nic, dioda code mruga tak jak zawsze. Dodam jeszcze, że zawsze jak wyłączałem silnik to po ponownym uruchomieniu zawsze była ostatnio słuchana stacja a teraz niezaleznie jaka zostala ustawiona, pojawia sie chyba 88,8 mhz
  • REKLAMA
  • #6 16350092
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Czyli nie trzyma pamięci. Bezpieczniki w środku sprawdziłeś fokładnie? Trzeba komputerem przejrzeć czego mu brakuje.
  • #7 16350106
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Do środka nie zaglądałem. Sprawdziłem bezpiecznik z tyłu radia który jest w porządku.
  • #8 16350134
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Pod kierownicą jest skrzynka.
  • REKLAMA
  • #9 16350141
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Te pod kierownica sprawdzilem, ale po wstawieniu innego radia glos jest wiec bezpieczniki odpadaja, winne musi byc samo radio.
  • #10 16352672
    tolo
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 232
    Ocena: 1173
    Moim zdaniem wysypał się flash, normalne w tych radiach przy wahaniach napięcia.
  • #11 16353366
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Da się to naprawić?
  • #12 16353845
    tolo
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 232
    Ocena: 1173
    Można naprawić ale to trzeba zrobić na miejscu by zalogować po naprawie radio do auta. Można jeszcze spróbować zaprogramować samego eeproma, czasami pomaga.
  • #13 16354034
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 38  
    Posty: 3845
    Pomógł: 340
    Ocena: 1706
    tolo napisał:
    Moim zdaniem wysypał się flash, normalne w tych radiach przy wahaniach napięcia.


    Wtedy wyświetla na FM 0.00 MHz.
  • #14 16354092
    tolo
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 232
    Ocena: 1173
    W takim razie eeprom się wysypał bo tam są zapisywane stacje radiowe.
  • #15 16354214
    scq1231
    Poziom 8  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Czyli w jaki sposób da się to naprawić? co jest do tego potrzebne?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiadający Opla Astrę G z radiem Siemens NCDR 1100 zgłasza problem z brakiem dźwięku po odłączeniu akumulatora. Radio działa, wyszukuje stacje, ale nie odtwarza dźwięku. Użytkownik sprawdził bezpieczniki, które są w porządku, a inne radio działa poprawnie. W dyskusji pojawiają się sugestie dotyczące możliwości uszkodzenia pamięci flash radia oraz ewentualnej potrzeby naprawy lub programowania eeproma. Wskazano, że radio może wymagać ponownego zalogowania po naprawie.
REKLAMA