Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion DV6 - Klawiatura - Klawiatura nie działa mimo licznych prób diagn.

pilkarzyk10 17 Mar 2017 19:44 2160 5
 • #1
  pilkarzyk10
  Level 4  
  Witam. Często siedzę na waszym forum, które jest bardzo pomocne. Jednakże jest to mój pierwszy Post , ponieważ napotkałem problem z którym nie potrafię sobie poradzić mimo doświadczenia z komputerami. Otóż w moim laptopie Hp Pavilion DV6 przestało działać kilka klawiszy (O,K ,A). Mimo licznych prób naprawy takich jak : czyszczenie styków izopropanolem , czyszczenie taśmy od klawiatury, wypięcie i wyczyszczenie wyżej wymienionych przycisków. Kiedy to nie pomogło podłączyłem klawiaturę USB w której wszystkie klawisze działały. Uznałem więc, że to wina klawiatury i zakupiłem nową. Ku mojemu zdziwieniu w dalszym ciągu nie działają w/w przyciski. Jedyne o czym wyczytałem , to układ KBC. Kończąc opis problemu mam pytanie. Czy może być jakaś inna przyczyna o której nie wspomniałem? Na myśl przyszło mi jeszcze przeinstalowanie systemu(ze względu na sterowniki) , ale nie wydaje mi się, aby to był powód usterki z którą męczę się od kilku dni. Będę niezmiernie wdzięczy za odpowiedź.


  Pozdrawiam
  Pilkarzyk10
 • #2
  boro1234567
  IT specialist
  pilkarzyk10 wrote:
  Czy może być jakaś inna przyczyna o której nie wspomniałem?

  Uszkodzone gniazdo, brak przejść od gniazda do KBC.
 • #3
  ul1002

  Level 35  
  System wypada sprawdzić, default bios, reset bateri RTC, programowanie bios/EC, uszkodzenie kondensatora/opornika z tej lini przycisków na płycie głównej po uszkodzenie samego kontrolera klawiatury.
  Laptop był może podlany?
 • #4
  pilkarzyk10
  Level 4  
  Dzisiaj się dowiedziałem , że na stole w okolicach laptopa wylała się woda ze szklanki. Co w takim wypadku mam dalej robić, aby wyeliminować usterkę?

  Pozdrawiam
 • #5
  miecho18
  IT specialist
  Przecież podpowiedź już dostałeś w poście #2.
 • #6
  pilkarzyk10
  Level 4  
  Wymieniłem układ KBC. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za porady. Pozdrawiam.
  HP Pavilion DV6 - Klawiatura - Klawiatura nie działa mimo licznych prób diagn.