Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EB521BA - Reset, pikanie, powrot do normy po rozlaczeniu kabli.

Rapanui44 19 Mar 2017 16:45 2106 1
  • #1 19 Mar 2017 16:45
    Rapanui44
    Poziom 2  

Piekarnik Amica EB521BA - Reset, pikanie, powrot do normy po rozlaczeniu kabli.
    Witam.
    Piekarnik Amica wyłącza się w czasie pracy, wyświetlacz gaśnie, a urządzenie pika. Po odłączeniu napięcia powraca do ustawiania zegara, działa moment i ponownie się wyłącza. Rozkręciłem piekarnik aby sprawdzić kabelki i stwierdziłem, ze błąd powoduje kabelek pokazany na zdjęciu, który prowadzi od panelu do wnętrza urządzenia. Kiedy jest odłączony wszystko działa prawidłowo, kiedy go podpinam w czasie pracy momentalnie następuje wyłączenie urządzenia. Niestety nie wiem jaka jest jego funkcja i boje się użytkować piekarnik z odłączonym kabelkiem. Czy ktoś może wie jaka jest jego funkcja i co może powodować błąd?

3 1
  • Pomocny post
    #2 01 Lis 2018 10:03
    ALFMAP
    Poziom 10  

Witam
    Mam dokładnie ten sam problem, zawziołem się i go rozwiazałem :)))
    Ten kabelek prowadzi do zawias drzwiczek, i do podświetlanej szpanersko rączki. Najprościej mozna go odłączyć.
    Problem jest tego typu że obudowa piekarnika jest z cienkiej podatnej na odkształcenia blachy i nastepuje gdzieś zwarcie z zawiasam które powinny być izolowane elektrycznie od obudowy.
    Odizolowanie zawias zrobione jest za pomocą jakis plastikowych i papierowych podkładek, trzeba to posprawdzać i ewentualnie podkleić jakis izolator elektryczny między zawiasami i blachami obudowy.
    Pozdrawiam.

0