Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 128 Plus - Sterowanie wyjściami z Integra Control

cino111 25 Mar 2017 17:45 6825 8
Relpol
 • #1
  cino111
  Level 11  
  Witam
  Chcę podłączyć do Centrali Integra 128 Plus (z modułem ETHM-1 Plus) oświetlenie podjazdu, żeby załączało się o konkretnej godzinie zgodnie z ustawionym czasem na timerze, ale dodatkowo z aplikacji Integra Control zainstalowanej na telefonie. Z timerem sobie poradziłem, sle ustawiam makra jako załącz wyjście, zmień stan na wyjściu i nic. Raz mi się pokazał w zakładce Wyjścia w aplikacji przełącznik, ale po kliknięciu na niego od razu wracał w poprzednie położenie. Coś nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Prosze o wskazówki, czy moge z telefonu zmieniać stan wyjść? Będę chciał również podłączyć bramy wjazdowe, żeby otwierać telefonem.
 • Relpol
 • #2
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Z telefonu, z manipulatora można sterować wyjściami tylko wtedy, kiedy są zaprogramowane jako:
  - Przełącznik MONO
  - Przełącznik BI
  - Roleta góra/dół
  - Przekaźnik telefoniczny.

  Jeżeli wyjście jest ustawione jako "26. Timer" to nie będzie ono dostępne w menu "Sterowanie" i tym samym nie będzie można go "tapnąć" w telefonie, żeby się załączyło. W przypadku potrzeby sterowania wyjściem na różne sposoby, takie wyjście można ustawić jako "Suma logiczna wyjść" i do tej sumy wrzucić potrzebne wyjścia.
 • Relpol
 • #3
  cino111
  Level 11  
  Tak właśnie zrobiłem. Mam wyjście 128 sterowane timerem. 127 mono lub bi niczym niesterowane ( chce ręcznie to zalączać z telefonu) i wyjscie 5 suma logiczna wyjść 127 i 128. Problem w tym ze w telefonie wyjść nie mogę zalączac. Pokazują się tylko zielone lub szare kulki on lub off. Chyba ze po ostatniej aktualizacji apki coś popsuli?
 • #4
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Które wyjście chcesz sterować? Z telefonu powinieneś móc załączyć wyjście nr. 127. Bo wyjście 5 jest SUMĄ, więc tym nie posterujesz z telefonu...
  Jeżeli nie ma wyjścia 127 w telefonie, to sprawdź w grupach wyjść, czy nie jest odznaczone (ma być pomarańczowe). Dodatkowo, wszystkie wyjścia, które mają nie być widoczne w Integra Control, odznacz z grup wyjść.
 • #5
  cino111
  Level 11  
  Chcę ręcznie sterować wyjściem 127. W zał scr z Dloadx i Integra Control. Przy okazji - jak zmienić nazwy wyjść? Klikając na nazwę nie mogę jej zmienić. Jeszcze o co chodzi z grupami wyjść?
  Integra 128 Plus - Sterowanie wyjściami z Integra Control Integra 128 Plus - Sterowanie wyjściami z Integra Control
  Integra 128 Plus - Sterowanie wyjściami z Integra Control
 • Helpful post
  #6
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Nazwy wyjść zmienia się w programie DloadX. Kursor się nie pokaże, ale pisać można. Dla przełącznika BI zaznaczyć sterfy, bo chyba są odznaczone. A co do grup wyjść, to właściwe okno, ale nie ta zakładka.

  Dodano po 2 [minuty]:

  O co chodzi z grupami wyjść? Przede wszystkich odsyłam do instrukcji. A ogólnie: można pogrupować wyjścia np. na rolety, lampy, bramy, zraszacze (max. 4 grupy). Oprócz tego zakładka druga tego okna umożliwia pokazywanie stanu wyjścia sugerując się wejściem, a nie samym wyjściem. Przydatne do bramy, kiedy jest kontaktron.
  Na razie działa to na fizycznym LCD, na Integra Control ma działać wkrótce.
 • #7
  cino111
  Level 11  
  Wielkie dzięki. Wystarczyło zaznaczyć strefy i wyjściem mogę sterować z telefonu :)
 • #8
  darzec
  Level 14  
  "pokazywanie stanu wyjścia sugerując się wejściem, a nie samym wyjściem" Funkcja już działa po ostatniej aktualizacji, mam przetestowane i jest bardzo przydatne.
 • #9
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Ok, dzięki za info. Dobra sprawa.