Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą

28 Mar 2017 18:40 2013 7
  • Poziom 9  
    Witam, mieszkam w Luksemburgu, dzisiaj miałem wizytę technika który miał mi założyć internet. Mnie nie było w domu, przyszedłem i okazało się że facio jedynie pociągnął kable, ale nie założył gniazdka. Mam niby czekać na kolejnego technika ponad tydzień czasu. Wkurzyłem się i pojechałem kupić gniazdko, może ktoś mi pomóc podłączyć? :)

4 żyły czerwone (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały czerwony)
    4 żyły zielone (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały zielony)
    4 żyły szare (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały szary)
    jeden kabelek bez izolacji

Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    A to jest ADSL czy LAN ?
    Masz pewność , że jest skrosowany ?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 9  
    ADSL. Wiem ze mam miec z tego telefon stacjonarny i internet, model routera to fritzbox 7360, dodatkowo jest taki rozdzielnik czy jak to nazwac.
    Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą

a gniazdko kupilem takie bo tylko takie bylo w sklepie
  • Poziom 39  
    Ta czarna skrzyneczka to splitter.
    A w kwestii podłączenia kabelków to nikt nie pomoże. To co widać na zdjęciu nie jest standard EIA/TIA. Nie wiadomo które kabelki monter użyje do podłączenia, będzie to tylko jedna para.
  • Poziom 9  
    krakarak napisał:
    Ta czarna skrzyneczka to splitter.
    A w kwestii podłączenia kabelków to nikt nie pomoże. To co widać na zdjęciu nie jest standard EIA/TIA. Nie wiadomo które kabelki monter użyje do podłączenia, będzie to tylko jedna para.

Jedna para? mialem wczesniej 2 przewody do samego telefonu, a dzisiaj przeciągnął 12 i nie wiem po co...
  • Specjalista od telefonów
    Rezerwa. Z tych dwunastu jedna para żyje. Albo zmierz miernikiem - będzie napięcie -albo po kolei próbuj..
  • Poziom 39  
    Jak jest w Berlinie - przyjeżdża instalator (monter), najpierw krosuje z piwnicy (przed domem jeśli tam jest skrzynka) a dopiero potem wchodzi do mieszkania i montuje gniazdo (jeśli nie było go wcześniej), krosuje w gnieździe, dzwoni do centrali a tam uruchamiają łącze. Testuje, podpisuje się kwitek, żegna pana a samemu konfiguruje się router ADSL lub kablowy.
    Jeśli w mieszkaniu gniazdo już było to na 100% para jest rozłączona w piwnicy.
    Więc tam poradę, aby szukać miernikiem można sobie darować, bo nic nie znajdzie.
    Autor niech zadzwoni na podany w umowie numer i uzgodni termin uruchomienia usługi.
  • Poziom 31  
    Kolego! Aby podłączyć prawidłowo gniazdko trzeba rozpoznać żyły po których "idzie cyfra" a to można zrobić w banalnie prosty sposób. Weź diodę LED od jakiejś zabawki lub zapalniczki i pomiędzy żyłami kiedy są bez sygnału telefonicznego a "idzie tam cyfra" czyli sam sygnał DSL lub ADSL dioda zapali sie w obu kierunkach. Niezależnie od tego czy katodę i anodę podłączysz w jedna czy w drugą stronę. To działa! Ale najpierw weź miernik napięcia stałego do 200 V i zobacz bo jeśli jest na żyłach roboczych napięcie to po pierwsze będą te żyły które masz podłączyć a po drugie możesz wtedy spalić diodę. Jak znajdziesz to napięcie bądź cyfrę to wtedy musisz znaleźć lub "znajść" dwa środkowe styki w gniazdku. To także proste tylko musisz sznur od ADSLa załączyć do modemu a drugi koniec do gniazdka. Potem dioda znaleźć na których stykach gniazdka dioda zamiga. Jak zamiga to TO SĄ TE DWA zaciski. Teraz cyfrę wrzucasz na "te dwa środkowe" i zostałeś bohaterem w swoim domu. :))

35 lat przerobiłem na tych systemach. Jak ja bym miał wozić całe laboratorium to bym dzisiaj wielbłąda przypominał a nie człowieka. Banalnie proste metody są najskuteczniejsze.