Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą

28 Mar 2017 18:40 2013 7
 • Poziom 9  
  Witam, mieszkam w Luksemburgu, dzisiaj miałem wizytę technika który miał mi założyć internet. Mnie nie było w domu, przyszedłem i okazało się że facio jedynie pociągnął kable, ale nie założył gniazdka. Mam niby czekać na kolejnego technika ponad tydzień czasu. Wkurzyłem się i pojechałem kupić gniazdko, może ktoś mi pomóc podłączyć? :)

  4 żyły czerwone (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały czerwony)
  4 żyły zielone (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały zielony)
  4 żyły szare (na dwóch po 2 czarne kreski, na jednym jedna czarna kreska, jeden cały szary)
  jeden kabelek bez izolacji

  Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Moderator - Telefony Stacjonarne
  A to jest ADSL czy LAN ?
  Masz pewność , że jest skrosowany ?
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 9  
  ADSL. Wiem ze mam miec z tego telefon stacjonarny i internet, model routera to fritzbox 7360, dodatkowo jest taki rozdzielnik czy jak to nazwac.
  Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą Podłączenie gniazda - Podłączenie gniazda internetowego za granicą

  a gniazdko kupilem takie bo tylko takie bylo w sklepie
 • Poziom 39  
  Ta czarna skrzyneczka to splitter.
  A w kwestii podłączenia kabelków to nikt nie pomoże. To co widać na zdjęciu nie jest standard EIA/TIA. Nie wiadomo które kabelki monter użyje do podłączenia, będzie to tylko jedna para.
 • Poziom 9  
  krakarak napisał:
  Ta czarna skrzyneczka to splitter.
  A w kwestii podłączenia kabelków to nikt nie pomoże. To co widać na zdjęciu nie jest standard EIA/TIA. Nie wiadomo które kabelki monter użyje do podłączenia, będzie to tylko jedna para.

  Jedna para? mialem wczesniej 2 przewody do samego telefonu, a dzisiaj przeciągnął 12 i nie wiem po co...
 • Specjalista od telefonów
  Rezerwa. Z tych dwunastu jedna para żyje. Albo zmierz miernikiem - będzie napięcie -albo po kolei próbuj..
 • Poziom 39  
  Jak jest w Berlinie - przyjeżdża instalator (monter), najpierw krosuje z piwnicy (przed domem jeśli tam jest skrzynka) a dopiero potem wchodzi do mieszkania i montuje gniazdo (jeśli nie było go wcześniej), krosuje w gnieździe, dzwoni do centrali a tam uruchamiają łącze. Testuje, podpisuje się kwitek, żegna pana a samemu konfiguruje się router ADSL lub kablowy.
  Jeśli w mieszkaniu gniazdo już było to na 100% para jest rozłączona w piwnicy.
  Więc tam poradę, aby szukać miernikiem można sobie darować, bo nic nie znajdzie.
  Autor niech zadzwoni na podany w umowie numer i uzgodni termin uruchomienia usługi.
 • Poziom 31  
  Kolego! Aby podłączyć prawidłowo gniazdko trzeba rozpoznać żyły po których "idzie cyfra" a to można zrobić w banalnie prosty sposób. Weź diodę LED od jakiejś zabawki lub zapalniczki i pomiędzy żyłami kiedy są bez sygnału telefonicznego a "idzie tam cyfra" czyli sam sygnał DSL lub ADSL dioda zapali sie w obu kierunkach. Niezależnie od tego czy katodę i anodę podłączysz w jedna czy w drugą stronę. To działa! Ale najpierw weź miernik napięcia stałego do 200 V i zobacz bo jeśli jest na żyłach roboczych napięcie to po pierwsze będą te żyły które masz podłączyć a po drugie możesz wtedy spalić diodę. Jak znajdziesz to napięcie bądź cyfrę to wtedy musisz znaleźć lub "znajść" dwa środkowe styki w gniazdku. To także proste tylko musisz sznur od ADSLa załączyć do modemu a drugi koniec do gniazdka. Potem dioda znaleźć na których stykach gniazdka dioda zamiga. Jak zamiga to TO SĄ TE DWA zaciski. Teraz cyfrę wrzucasz na "te dwa środkowe" i zostałeś bohaterem w swoim domu. :))

  35 lat przerobiłem na tych systemach. Jak ja bym miał wozić całe laboratorium to bym dzisiaj wielbłąda przypominał a nie człowieka. Banalnie proste metody są najskuteczniejsze.