Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX3185 - Drukuje tylko w trybie serwisowym

31 Mar 2017 09:30 582 4
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z drukarką Samsung Clx 3185, model bez WiFi. Drukarka podczas próby wydruku dokumentu z komputera nie reaguje na nic, w informacjach na komputerze widać jakby plik był przesłany do drukarki tylko w połowie i na tym stoi. Przy próbie wykonania ksero bezpośrednio na drukarce wyskakuje komunikat "niedostepne", tak samo podczas próby wydrukowania raportów o materiałach eksploatacyjnych bezpośrednio z menu drukarki. Raporty te da się jednak wydrukować z menu serwisowego, więc drukarka mechanicznie raczej jest sprawna.

Problem występuje od momentu anulowania jednego z drukowan w trakcie. Dodam że korzystam z uzupełnianych tonerów z naklejonym chipem. Drukarka od dłuższego czasu pokazywała że nie ma żadnego z tonerów, jednak przed drukowaniem wystarczyło nacisnąć kontynuuj i działało bez problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wgrać wieczny chip i powinno być po problemie.
  • Poziom 4  
    Co ma do tego wieczny chip? Drukarka przestała drukować w normalnym trybie zaraz po tym, jak anulowałem jedno drukowanie w połowie strony. Do tego momentu mimo komunikatu o braku tonerów wszystko działało, wystarczyło nacisnąć przycisk "Kontynuuj". Z tego co czytałem, to w tych modelach właśnie tak to działa, że mimo komunikatu o braku tonerów można drukować w ten sposób. Czy może się mylę i ktoś spotkał się właśnie z takim objawem i rozwiązał problem poprzez wgranie wiecznego chipu?
  • Pomocny post

Poziom 34  
    "Co ma do tego wieczny chip?" - no właśnie kolega Imprimarex może mieć racje, jeśli nie chcesz ingerować w drukarkę to zainwestuj w chipy, lub nowe tonery. Drukowanie za pomocą "Kontynuuj" też się kończy. Może pod błędem tonerów kryje się inny błąd- np wymień bęben.
  • Poziom 4  
    Chipy były naklejone na każdym tonerze. Za radą kolegi Imprimarex zerwałem je, żeby wydrukować raporty do wiecznego chipu i o dziwo drukarka drukuje teraz nawet w normalnym trybie. Także pozostaje mi chyba wgranie wiecznego chipu żeby nie wołało o wymianę tonerów teraz