Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T5 2010 po lifcie - Aktywacja świateł miejskich (DLR)

08 Kwi 2017 16:17 1707 4
  • Poziom 13  
    Witam,
    jak w VCDS aktywować światła do jazdy dziennej ? Samochód posiada lampy po liftingu wraz z żarówkami P21W które mają pełnić taka funkcję, jednak za nic nie wiem jak je aktywować, wersja Bortnetz to 7H0 937 086 B, czy trzeba jeszcze wymieniać wyłącznik oświetlenia ? W tej chwili mam 3 pozycyjny + przeciwmgielne tył.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Spróbuj trzymać manetkę kierunkowskazu właczoną w prawo do siebie "na błysk długimi" i włącz zapłon na 5 sek. W octavii 2,passat działa
    Dezaktywacja w lewo.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Witaj!
    Lampy do jazdy dziennej podłączył bym w bardzo prosty sposób a mianowicie:
    Zamontował bym lampy diodowe bo bardzo mało pobierają prądu, gdyby w samochodzie nie było dodatkowych lamp. W lampach zamontowanych na stałe zmienił bym tylko żarówki na diodowe.Zasilanie tych lamp odłączył bym i podłączył tak jak opisuję.
    Podłączenie lamp dodatkowych.Zastosował bym przekaźnik taki,który ma styki połączone z zasilaniem. W momencie jak cewka dostanie napięcie to ich rozłączy.
    Do styku dotykającym zasilania podłączył bym lampy do jazdy dziennej.
    Zasilanie przekaźnika podłączam napięciem po przekręcenia kluczyka. Cewkę przekaźnika jeden koniec do masy a drugi do świateł mijania. Po przekręceniu kluczyka w celu uruchomienia silnika światłą do jazdy dziennej palą się w momencie załączenia świateł mijania światła dzienne gasną.
    Dla ułatwienia życia zastosował bym jeszcze dodatkowo przekaźnik od wyłączenia świateł oświetlenia wnętrza samochodu on oświetlenie wyłącza po paru sekundach.
    Wystarczy wstawić go między zasilaniem stacyjki a przekaźnikiem od świateł dodatkowych,odpowiednio połączyć. Efekt taki,że zapalam silnik i po paru minutach światła zapalają się./W internecie jest dużo różnych czasowych wyłączników można ich zastosować/. Tak jak opisałem nie muszę myśleć czy mam zapalone światła. Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 13  
    Powiem szczerze, że wolał bym się trzymać oryginału, tym bardziej, że u mnie jak sądzę to kwestia odpowiedniego kodowania.
  • Poziom 22  
    Witaj!
    To co opisałem to do samochodu w którym już nie działa komputer a instalacja była już grzebana.Tutaj zaryzykował bym zmienić żarówki na ledowe ale po ustawieniach fabrycznych na komputerze.Zmiana żarówek może wykazywać błąd.
    Jak uda mi się dostać dane do komputera to Ci podam.

Pozdrawiam Miro.Nasz