Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Huawei B315s-22 świeci się tylko dioda Power

13 Kwi 2017 21:12 10263 13
  • Poziom 15  
    Huawei B315s-22 świeci się tylko dioda Power

Witam
    Udało mi się postawić Router Huawei B315s-22. Nie załączał się i tylko dioda power świeciła i czasem mignęła i dalej brak reakcji:
    Potrzebne nam będzie, komputer, kabel USB typ A-A męski, program do softowania i sam plik wsadowy (w załączniku)

1.bierzemy nasz router, zdejmujemy z niego wszelkie zaślepki, rozkręcamy go -2 śrubki jedną ukryta pod plombą
    2. Delikatnie podważamy kostką plastykową i rozpoławiamy obudowy
    3. odkręcamy jedną śrubkę która trzyma płytę główną
    4. podłączamy kabel usb do komputera i do naszego routera
    5. odpalamy program E3256sBootRomDownloadTool-2s i zaznaczamy "BootRom" i dorzucamy mu plik "usbloader.bin"
    6. Klikamy Next (otwiera nam się nowe okienko w którym klikamy "Scan & Upgrade"
    7. Robimy zworkę pęsetą tak jak to przedstawiłem na zdjęciu i trzymając tak podłączamy zasilanie, komputer wykryje nasz router charakterystycznym dźwiękiem podłączenia urządzenia USB i zacznie softować nasz router (nie jest to oprogramowanie) operacja trwa bardzo szybko. (nie zdążyłem zrobić fotki na koniec softowania)
    8. Później należy uruchomić nasze urządzenie wklepać 192.168.8.1 i przesoftować plikiem który zajmuje ponad 65MB

• Poziom 34  
    Czy mógłbyś napisać , którym softem później flashujesz ? Ponieważ za każdym razem mam "uaktualnienie nieudane"
  • Poziom 15  
    Wrzuciłem ten plik także możesz już go pobrać i kliknąć łapkę;)
  • Poziom 34  
    Dziękuję za dobre chęci :-) , ale czytając różne fora doszedłem jak szybciej i bezproblemowo wgrywać każdy firmware na jaki mamy ochotę :-)

ps. łapki nigdzie nie ma , a + pomocny post nie chce zaliczyć punktu.
  • Poziom 15  
    oki pozdrawiam i temat zamykam
  • Poziom 8  
    witam gdy zrobiłem zworkę usłyszałem ze wykryło urządzenie ale nie ma jak by sterownikow do niego mam win 10
  • Poziom 15  
    Ja to robiłem pod Windows 7 do 10 może faktycznie nie być sterowników
  • Poziom 8  
    Powiem tak u mnie świeci dioda biała ale mam wgrany fw bo widzi go program jak podłącze ruter w trybie USB. U mnie jest taka dziwna sprawa że nie mam IP rutera nie widzi strony 192.168.8.1 można to jakoś wgrać na ruter czy raczej jest to jakaś poważniejsza usterka
  • Poziom 17  
    Wszystko fajnie tylko po tej operacji (z tego co widzę) otrzymujemy router z usuniętym numerem IMEI. Czy jest jakiś sposób aby go ręcznie wpisać? Operator może po pewnym czasie zablokować takie urządzenie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    pl_chris napisał:

Wszystko fajnie tylko po tej operacji (z tego co widzę) otrzymujemy router z usuniętym numerem IMEI. Czy jest jakiś sposób aby go ręcznie wpisać? Operator może po pewnym czasie zablokować takie urządzenie.

Skąd taki pomysł? IMEI przeważnie zamazują na screenach.
  • Poziom 17  
    Na screenach z programu Boot Room Download Tool pole IMEI oraz numer seryjny również pozostaje puste. Ten program modyfikuje obszar rozruchowy a producent musiał gdzieś zapisać te indywidualne numery urządzenia. Chciałbym się mylić i mam nadzieję, że autor wyjaśni sprawę.
  • Specjalista Sieci, Internet
    pl_chris napisał:
    Chciałbym się mylić i mam nadzieję, że autor wyjaśni sprawę

Z tego co wiem to IMEI można samemu wpisać a urządzenie bez numeru IMEI sie nie zaloguje do sieci więc nie widzę problemu. Żadnej blokady nie będzie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za poradnik.

Naprawiłem tym sposobem. Jedyny problem jaki się pojawił to konieczność użycia programu Balong USB Downloader zamiast E3256sBootRomDownloadTool, bo nie chciał znaleźć urządzenia. Co do postów powyżej. Nie widzę, żeby był jakiś problem z numerem IMEI.

Pozdrawiam - Tomek
  • Poziom 15  
    To bardzo fajnie zamykam temat