Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMV 50E30 jak podłączyć NTC silnika pompy

krolartur1978 22 Apr 2017 20:11 3954 5
 • #1
  krolartur1978
  Level 11  
  Witam. Mam problem z podłączeniem NTC silnika zmywarki Bosch SMV 50E30. Wymieniałem pompę zmywarki na nową i wraz z nią otrzymałem wiązkę do podłączenia nowej pompy. Podczas wymieniania wiązki przewodów NTC z kostki dużej na małą uciąłem naraz 3 przewody ze starej kostki nie znacząc sobie ich kolejności ( była późna godzina i chciałem szybko się wyrobić). Na rys. 1 oznaczyłem sobie sam przewody wchodzące do sterownika ( szare przewody oznaczone 1,2,3 od góry kostki), a na rysunku 2 są oznaczone przewody NTC na kostce do silnika ( oznaczenia na kostce numerów przewodów do silnika są fabryczne). Czy ktoś mógłby mi pomóc jak złączyć te przewody między sobą wykorzystując moją numerację przewodów? W obecnej chwili mam wpięta do silnika małą kostkę N TC, ale jest coś źle, bo zmywarka nie grzeje. Wiadomo, że jeśli ktoś ma taką wiązkę przewodów na wierzchu wystarczy sprawdzić odpowiednio przejścia omomierzem pomiędzy kostkami. Jeszcze raz proszę o pomoc.
 • #2
  zielinskii
  Level 15  
  Mam taką zmywarkę podłączenia powinny być takie same...dzisiaj sprawdze i dam znać
 • #3
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Z tego co sobie przypominam to przewód nr 2 jest przewodem wspólnym i powinien być odpowiednio jak w kostce na silniku tak na module - w środku.
  Przewód 1 i 3 mają po około 15kΩ odnośnie do 2.
 • #4
  krolartur1978
  Level 11  
  Zamieniłem 2 przewody i zmywarka zaczęła grzać wodę, tylko mam wrażenie, że grzeje cały czas jednakowo na pełnej mocy bez względu na to, jaki wybierze się program. Nie chcę ryzykować dalszej zamiany przewodów, bo boję się, żeby nie uszkodzić sterownika. Tak więc temat jest dalej aktualny i proszę o dalszą pomoc.
 • Helpful post
  #5
  zielinskii
  Level 15  
  Patrzac na kostke na pompie to pierwszy z lewej strony kabel idzie do kostki na plytce w odwrotnej kolejności czyli od prawej strony kostki itd.3 kable.właśnie sprawdzałem na takiej znywarce
 • #6
  krolartur1978
  Level 11  
  Czyli patrząc na kostkę na pompie to pierwszy z lewej strony kabel idzie do kostki na płytce w odwrotnej kolejności, tak więc patrząc na sterownik to idzie od góry? (zawsze jest problem z której strony patrzymy na kostki).