Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Elektrolux ESF 65040W - brak minusa na grzałce

marwin0 23 Kwi 2017 08:52 435 8
  • #1 23 Kwi 2017 08:52
    marwin0
    Poziom 9  

Witam, przeszukałem forum sprawdziłem wszystko co użytkownicy podpowiadają i nadal jestem w kropce:( Jak w temacie zmywarka elektrolux ESF 65040 W nie grzeje wody sprawdzona grzałka na krótko grzeje napięcie 230V dochodzi do grzałki ale nie ma miusa jak podam lewy z obudowy grzałka grzeje, wyjąłem sterownik przekaźnik sprawny wszystkie luty OK, prześwietliłem kable od sterownika do grzałki przejście jest OK. Bardzo proszę o jakieś sugestkie może ktoś miał podobny przypadek z góry dziękuję.

0 8
  • Relpol
  • #2 23 Kwi 2017 10:38
    robig
    Poziom 18  

Jaki minus...?
    Napisałeś, że wszystko niby sprawne, przejścia są, przekaźnik ok, luty ok, grzałka podpięta na krótko grzeje. Wniosek taki, że podpięta w układzie nie dostaje zasilania. Jak sprawdzałeś przekaźnik, zmierzyłeś czy podaje napięcie na grzałkę, czy jest sterowany i się załącza, gdzie 'zanika' zasilanie grzałki? Pomierz i opisz, bo na tę chwilę to szukanie w ciemno.

0
  • Relpol
  • #3 23 Kwi 2017 10:56
    marwin0
    Poziom 9  

Witam, jeśli do wtyczki która dochodzi do grzałki podepnę miernik pokazuje jakieś małe wartości ale gry podepnę jedną końcówkę miernika na obudowę zmywarki a drugą do wtyczki to pokazuje 230V i gdy zrobię by-pas czyli podam dodatkowy minus z obudowy na wtyczkę do grzałka zaczyna grzać. Takie dziwne rzeczy:) A jeśli chodzi o przekaźnik to mył jakiś mechanior od razu wywalił grzałkę nic to nie dało więc stwierdził że, przekaźnik w sterowniku "trzeba wymienić sterownik" więc go odprawiłem wyjąłem sterownik zawiozłem do zmyślnego elektronika pomierzył i stwierdził że, przekaźnik jest ok ale ja już miałem kupiony nowy więc go wymienił ale nic nie pomogło.

0
  • #4 23 Kwi 2017 22:33
    peter falk
    Specjalista AGD

O tacho zapomnieliście.

marwin0 napisał:
    Witam, jeśli do wtyczki która dochodzi do grzałki podepnę miernik pokazuje jakieś małe wartości ale gry podepnę jedną końcówkę miernika na obudowę zmywarki a drugą do wtyczki to pokazuje 230V i gdy zrobię by-pas czyli podam dodatkowy minus z obudowy na wtyczkę do grzałka zaczyna grzać. Takie dziwne rzeczy:)

Nic tu dziwnego i na przyszłość nie rób takich eksperymentów.
    I nie pisz o jakiś plusach i minusach .

0
  • #5 24 Kwi 2017 06:11
    marwin0
    Poziom 9  

Witam, rozumiem że cewka tacho znajduje się przy pompie mającej w jaki sposób ją sprawdzić i czy istnieje możliwość wymiany cewki?

0
  • #6 24 Kwi 2017 23:27
    peter falk
    Specjalista AGD

marwin0 napisał:
    rozumiem, że cewka tacho znajduje się przy pompie mającej w jaki sposób ją sprawdzić i czy istnieje możliwość wymiany cewki?

Tak znajduje się na pompie i jest możliwość wymiany cewki.

0
  • #7 25 Kwi 2017 09:39
    marwin0
    Poziom 9  

A czy można dokupić tatą cewkę w sklepie z elektroniką?

0
  • #9 25 Kwi 2017 13:43
    marwin0
    Poziom 9  

Dziękuję za podpowiedzi jutro spróbuję dostać się do pompy może uda się miernikiem sprawdzić cewkę.

0