Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fotel kierowcy man tgl 12-240

piotr.interex 27 Kwi 2017 05:41 2571 2
 • #1 27 Kwi 2017 05:41
  piotr.interex
  Poziom 9  

  Witam, z zapytaniem jak ściągnąć siedzisko kierowcy Man tgl 12-240 aby się dostać do środka nie wszystkie klawisze działają a nie mogę zdjąć siedziska, ktoś pomoże?

  0 2
 • #2 27 Kwi 2017 22:58
  darfur5
  Poziom 30  

  Rozwiązań jest kilka w zależności od modelu czy jest to Grammer czy Isri. Zajrzyj pod siedzisko (od strony kierownicy) powinna tam być dzwigienka i ona zachaczona jest o ząbek w amie podstawy fotela. Trzeba ją wypiąć z tego ząbka podnosząc dzwignię do góry a że łatwo się nie podda to najlepiej pomóc sobie śrubokrętem.W innym modelu zabezpieczenia znajdują się w szynie na której przesówa się siedzisko trzeba w tedy przesunąć siedzisko do przodu ile się da , przygotować sobie dwa cienkie śrubokręty i znalezć po bokach siedziska otworki w nich namierzyć sprężynę ( pręt stalowy) która blokuje siedzisko nacisnąć ją w dół i jednocześnie ściągać siedzisko. Uwaga - sprężyna może być po obu stronach siedziska a czasem tylko z jednej lewej. W innym przypadku w siedzisku z przodu zamontowana jest dzwignia plastikowa w takim samym kolorze jak pozostałe klawisze operacyjne fotela, trzeba ją pociągnąć do góry i siedzisko zdjąć.

  1
 • #3 28 Kwi 2017 07:24
  piotr.interex
  Poziom 9  

  Witam, dzięki za odpowiedź, otwór jest z lewej strony próbowałem bez skutku klawisze od pochyłu popękane całe rozklekotane jest to gramer najlepiej wykręcę całe i na stół tak będzie najlepiej ale jeszcze popróbuję napisze co się udało, pozdrawiam.

  0