Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5s po wymianie baterii nie włącza się

28 Kwi 2017 18:35 6768 17
  • Poziom 2  
    Witam ostatnio musiałam wymienić baterię w moim iphonie 5s kupiłam baterię mój wujek zawiózł baterie wraz z moim iphonem do serwisu dokonali tam wymiany potwierdzili że wszystko działa. Telefon nie włączał się mój wujek powiedział że ten typek w tym serwisie powiedział aby ładować telefon 24h bo czasami zdarza się tak że bateria jest rozładowana telefon po podłączeniu do ładowarki dalej nie reaguje nic się nie wyświetla ani nic nie słychać. W dalszym ciągu jest podłączony do ładowarki niepokoje się o niego. Czy naprawdę powinnam go ładować te 24h ?
  • Użytkownik obserwowany
    Nie, nie powinnaś go ładować 24h.
    Sprawny telefon z oryginalną ładowarką powinien się ładować ok 2h (no max do 3h.
    Jezeli napięcie baterii spadnie poniżej pewnego poziomu to nawet 500h jej nie pomoże.
    Możliwe że bateria słabej jakości.
    Na początek proste pytanie -
    czy po podpięciu pod ładowarke jest jakaś reakcja telefonu?
  • Poziom 2  
    W ogóle nie ma żadnych reakcji :c
  • Użytkownik obserwowany
    xBasiuniaq napisał:
    W ogóle nie ma żadnych reakcji :c

No to tak jak pisałem możliwe że bateria złom albo coś z płytą (ale to tyko gdybanie).
    Nie rozumiem tyko jednego - skoro nie potrafisz ymienić baterii baterii (i zapewne nie znasz się na tym wogole) to po co kupujesz baterie nieznanego pochodzenia i zanosisz do serwisu na wymiane?
    Zamykasz sobie tym samym droge reklamacji.
  • Poziom 33  
    gsmowiec napisał:

Reklamację to ma u sprzedawcy a że to wszystko bardziej skomplikowane ta już inna kwestia.
    Zanieś do serwisu i poproś o sprawdzenie telefonu na sprawnej baterii.
  • Użytkownik obserwowany
    tele_sim napisał:
    gsmowiec napisał:

Reklamację to ma u sprzedawcy a że to wszystko bardziej skomplikowane ta już inna kwestia.
    Zanieś do serwisu i poproś o sprawdzenie telefonu na sprawnej baterii.

Skomplikowanie i kosztowne - w końcu serwis usługę wymiany baterii wykonał
    a teraz sprawdzenie telefonu na innej baterii może (chociaż nie musi) naliczyć dodatkowe koszty.
    Do tego jeżeli to był zakup na allegro to dochodzi jeszcze koszt odesłania uszkodzonej baterii do sprzedawcy.
    Poza tym jeżeli serwisant twierdzi że baterię trzeba ładować 24h to zakładam że za dużej wiedzy nie posiada.
  • Poziom 4  
    Ładowanie nowej baterii 24h - przepraszam, ale większej głupoty nie słyszałem, robiąc coś takiego możesz wręcz coś uszkodzić. Od siebie mogę powiedzieć ze jeżeli telefon nie reaguje na zasilanie (tj. bez logo apple itd.) to najprawdopodobniej coś zostało uszkodzone. Podłącz iPhone pod PC, sprawdź czy wykrywa go komputer, a jeżeli tak to czy iTunes go widzi poprawnie - jeżeli tak, stawiam na ekran/układ graficzny. Jeżeli nie - płyta główna/moduł zasilania? Przez słabej jakości bateria mogło powstać jakieś przepięcie stąd możliwe uszkodzenia na płycie. Swoją drogą mała wskazówka dla wszystkich początkujących - nie kupujcie najtańszych części do iPhone'ów, na prawdę nie warto. I
  • Poziom 14  
    all_blvck napisał:
    Ładowanie nowej baterii 24h - przepraszam, ale większej głupoty nie słyszałem, robiąc coś takiego możesz wręcz coś uszkodzić. Od siebie mogę powiedzieć ze jeżeli telefon nie reaguje na zasilanie (tj. bez logo apple itd.) to najprawdopodobniej coś zostało uszkodzone. Podłącz iPhone pod PC, sprawdź czy wykrywa go komputer, a jeżeli tak to czy iTunes go widzi poprawnie - jeżeli tak, stawiam na ekran/układ graficzny. Jeżeli nie - płyta główna/moduł zasilania? Przez słabej jakości bateria mogło powstać jakieś przepięcie stąd możliwe uszkodzenia na płycie. Swoją drogą mała wskazówka dla wszystkich początkujących - nie kupujcie najtańszych części do iPhone'ów, na prawdę nie warto. I

Czytam i nie wierzę...

Bateria jest po prostu zbyt głęboko rozładowana. Leżała pewnie długo na jakimś magazynie. Podłączenie telefonu do ładowania na 24h jak najbardziej pomaga w takiej sytuacji. Chodź nie zawsze. Jeśli ma 0v to taką baterie można ożywić podając jej bezpośrednio na styki trochę prądu.
  • Admin grupy GSM
    blade1231 napisał:
    Czytam i nie wierzę...

W co kolego nie wierzysz? W to, że nowa bateria jest uszkodzona czy w to, że nie ma potrzeby ładowania nowej baterii 24h gdyż o ile znasz specyfikę iphonów to nawet na rozładowanej baterii powinna pojawić się ikonka ładowania.

W tym wypadku kupiona bateria to szmelc lub też coś uszkodzili podczas jej wymiany.
  • Poziom 14  
    tino2003 napisał:
    blade1231 napisał:
    Czytam i nie wierzę...

W co kolego nie wierzysz? W to, że nowa bateria jest uszkodzona czy w to, że nie ma potrzeby ładowania nowej baterii 24h gdyż o ile znasz specyfikę iphonów to nawet na rozładowanej baterii powinna pojawić się ikonka ładowania.

W tym wypadku kupiona bateria to szmelc lub też coś uszkodzili podczas jej wymiany.

No właśnie może i powinna pokazać się ikonka ale w praktyce jest całkiem inaczej. Często dopiero po całej nocy pod ładowarką taka bateria się obudzi. I to wcale nie jest ładowanie bo taki iPhone pobiera wtedy od 0,05-0,1 ampera i dopiero kiedy załapie i pokaże się ikona to zaczyna się normalnie ładować.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    o ile znasz specyfikę iphonów to nawet na rozładowanej baterii powinna pojawić się ikonka ładowania.

I tutaj wyprowadze kolege z błedu bo jeżeli bateria bedzie miała 0V to iphone nic nie pokaże na ekranie. Taką bateryjke w wiekszości przypadków trzeba podnieść zasilaczem do 3.3V żeby iphone pokazał ikonke i zaczął ładować. Często się zdaża ze jezeli bateria ma poniżej 3V to iphone nie pokazuje ikony ładowania a w większości przypadkow jak jest poniżej 2.5V to trzeba zasilaczem ładować do 3.3V.
  • Poziom 1  
    to może być spalony układ u2, który odpowiada za zasilanie w iphone między innymi. nawet po wymianie nowej baterii może nie włączać się. nie jest to tanie rozwiązanie ale może wskrzesić telefon a nawet poprawić jego żywotność na jednym naładowaniu.

• Poziom 24  
    Koledzy tak czy inaczej trzeba telefon zanieść na diagnostykę do serwisu. Niestety nic innego tutaj koleżance więcej nie pomożemy skoro aby wymienić baterię idzię z nim do serwisu. Ja bym sugerował zanieść telefon do serwisu i to niech oni włożą nową baterię i go przetestują czy działa czy nie. Jak ktoś przyszedł proszę wymienić baterię w telefonie a serwis tylko się zgodził bez pytania o co chodzi i za to zainkasował to winny serwis a nie klient który nie wie o tym, że przy tym jak się telefon nie uruchamia to nie tylko bateria jest temu winna. Więc droga koleżanko znajdź inny lepszy serwis który Ci naprawi telefon.
  • Admin grupy GSM
    hacker_ice napisał:
    Jak ktoś przyszedł proszę wymienić baterię w telefonie a serwis tylko się zgodził bez pytania o co chodzi i za to zainkasował to winny serwis a nie klient

Dlaczego winny serwis?

Przychodzi do mnie klient z baterią kupioną na allegro i pyta ile kosztuje wymiana więc mówię, że tyle i tyle i wymieniam nie wnikając więcej.
    Jeżeli przychodzi klient i opisuje sytuację, pytając czy wymiana baterii w tym przypadku jest uzasadniona i ma sens to zupełnie inna historia.

• Poziom 24  
    Ja zawsze po prostu pytam czemu ktoś zadał sobie trud i kupił baterię skoro w serwisie też mają i mogą wymienić. Ponieważ zdażały się przypadki jak tutaj że klient wraca że mu nie działa i zaczyna się wtedy ta rozmowa którą mam już na początku i klient wtedy wystawia lepszą opinię.

Miałem przypadek że klient przyszedł na wymianę baterii bo wymienił ekran i telefon padł, a okazało się że wkręcił za długą śrubkę.

• Poziom 27  
    Powyższe sprawy to dla mnie oczywista oczywistość, podobnie jak problem z dotykiem w 6plusie - to nigdy nie jest wina panelu. Brak czytania sim - to nigdy nie jest wina slotu sim itd. Warto zadać 2-3 pytania i nie pchać się w pozbawione sensu działania.