logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Moduł zasilania - Ekspres do kawy Siemens EQ.7 Plus

ttokia 30 Kwi 2017 17:11 12039 4
REKLAMA
  • #1 16446298
    ttokia
    Poziom 13  
    Posty: 132
    Ocena: 9
    Moduł zasilania - Ekspres do kawy Siemens EQ.7 Plus Moduł zasilania - Ekspres do kawy Siemens EQ.7 Plus Witam,
    Posiadam ekspres do kawy Siemens EQ.7 Plus L-Series, E-Nr. TE713201RW/1.
    W module zasilania wystrzelił triak: TY6 ale nie znam jaki to symbol.
    Czy mogę Was prosić o pomoc w identyfikacji owego elementu?
    Zamieszczam zdjęcia, który to element.

    Zanim wystrzelił, ekspres odmówił wykonania kawy, niby mielił ale jak zauważyłem tylko mielił młynek ale nie mielił ziarna i nie "lał" wody.
    Po kilku próbach włącz/wyłącz wystrzelił. Teraz po włączeniu podświetlany jest wyświetlacz i od razu młynek mieli kawę.
  • REKLAMA
  • #2 16446348
    robsons10
    Poziom 23  
    Posty: 558
    Pomógł: 73
    Ocena: 401
    Witam. Oznaczenia triaka:
    T4
    3570
    Proszę sprawdzić elementy w obwodzie triaka, diody prostownicze po drugiej stronie gniazd, obwód grzania jak również sam młynek. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 16446363
    ttokia
    Poziom 13  
    Posty: 132
    Ocena: 9
    Serdecznie dziękuję, kupię, zamontuję, posprawdzam i odpiszę.

    Dodano po 48 [sekundy]:

    Mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje taki moduł i gdzie byłoby najtaniej (może być zagranicą)?
  • REKLAMA
  • #4 16446411
    robsons10
    Poziom 23  
    Posty: 558
    Pomógł: 73
    Ocena: 401
    W norht ok 570zł, taniej pewnie używka. Proszę spr. jeszcze rezystor 0,082 - jak coś można włożyć o.o1 ohma 3-5Watt.
  • #5 17335706
    ttokia
    Poziom 13  
    Posty: 132
    Ocena: 9
    Kupiłem nowy moduł.
REKLAMA