Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalinowa podkaszarka do trawy - Problem z odkręceniem bębna sprzęgła

01 Maj 2017 19:42 1827 16
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem, żeby wymienić linkę rozruchową w rozruszniku w podkaszarce. Żeby wykonać tą czynność, muszę zdjąć obudowę. Żeby z kolei to zrobić, to muszę odkręcić bęben sprzęgła. Po prostu mistrzostwo świata. Niestety w otworze wałka imbus jest już wyrobiony. Da się coś z tym zrobić? Sama linka nie jest zablokowana lecz tylko się zerwała.
    Spalinowa podkaszarka do trawy - Problem z odkręceniem bębna sprzęgła Spalinowa podkaszarka do trawy - Problem z odkręceniem bębna sprzęgła
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 1  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 3  
    Próbowałem imbusem piątką, rozmiar większym, torxa nabijałem, a i tak się obkręca.
  • Poziom 14  
    Pozostaje Ruski klucz. Tępy przecinak lub śrubokręt i nie zastąpiony młotek. Dalej wiadomo. Śrubę będzie trzeba nową. Powodzenia
  • Poziom 3  
    Właśnie. Na co jest ten kosz sprzęgła wkręcony? Tu jest gwint lewy, czyli krecic w prawo aby odkrecic? (sruba juz byla wyrobiona, ktoś ją wyrobił)
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    kurde, nie chce iść, ta sruba trzymie sie na wale korbowym? Chce już ją po prostu rozwalić, ale nie chce uszkodzić wału korbowego...
    Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:
    Tak mnie teraz naszło, jakby przeciąć ten bęben sprzęgła piłką do metalu wzdłuż razem z wystającym wałkiem(tak jak na zdjęciu) Spalinowa podkaszarka do trawy - Problem z odkręceniem bębna sprzęgła , to potem jak się sprzęgło odkręca? Też za pomocą tej śruby, czy już inaczej?
  • Poziom 3  
    Może da radę to ściągnąć ściągaczem? Takim do łożysk? co o tym myślicie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Może rozwiercić łeb śruby? Jak jest w tym miejscu będzie twarda ale i długa to po zdjęciu kosza można czymś złapać i wykręcić. Bez obciążenia , bo kosz będzie zdjęty, odkręci się o wiele łatwiej chyba że ktoś użył kleju do gwintów to będzie problem.
    Czy kolega stosował technikę z wd 40 lub czymś podobnym? Spryskać i czekać co najmniej pól dnia.
    Można jeszcze po użyciu odrdzewiacza dopasować 4 kątny element tak żeby wbił się w łepek śruby i odkręcać. Dobrze jest również kilkakrotnie uderzyć w czoło śruby przed odkręcaniem. Mechanicy twierdzą że pomaga.
  • Poziom 27  
    Spróbuj może palnikiem gazowym podgrzać i dopiero wykręcać.
  • Poziom 14  
    Jeszcze jedna propozycja z wielu. Przyspawać pręta ,dobrze wtopić to albo się łatwo odkręci po spawaniu albo tym przyspawanym prętem obracać dodatkowo obstukiwać młotkiem . Może pomoże
  • Poziom 21  
    Jak już heftować, to nie pręt tylko śrubę - ma łeb na klucz.
    Potraktuj to jako wyjście ostateczne, bo można doprowadzić do przegrzania wału albo uszkodzić powierzchnię odpryskami. To trzeba ostrożnie i z głową robić.
  • Poziom 3  
    Po prostu przeciąłem ten bęben piłką do metalu. Później chwyciłem łeb śruby francuzem i poszło. Sprzęgło też odkręciłem kluczem francuskim, ale zauważyłem, że ma pęknięcie tak ma być, czy to efekt nieudolnego nabijania śrubokręta i torxa młotem? Mniej więcej patrzyłem na cenę bębnów i sprzęgieł do takich chińczyków to okazało się, że te sprzęgła kosztują grosze. Jeszcze mam inny problem, mianowicie wyskoczyła mi sprężyna...
  • Poziom 3  
    Dobra, sytuacja opanowana. Po wcześniejszym nagrzaniu i wygięciu sprężyny nawinąłem ją. Rozrusznik działa, linka wraca. Pozostało zakupić nowe części. O to co rozwaliłem:
    SPRZĘGŁO:
    BĘBEN SPRZĘGŁA:
    SRUBA:
    SAMO ZDJECIE WALU NAPEDOWEGO Spalinowa podkaszarka do trawy - Problem z odkręceniem bębna sprzęgła

Znalazłem na stronie NAC'A jakieś części:
    https://serwis.nac.com.pl/index.php/action_to....-wlbc260b,-wlbc305a,-bp254-10b-v#prettyPhoto
    https://serwis.nac.com.pl/index.php/action_to...ama-miseczka)-wlbc260b,-wlbc305a,-bp254-10b-v
    https://serwis.nac.com.pl/index.php/action_towar/mode_show/ID_5293/sruba
    To nie reklama, tylko pytam, czy będzie pasować.
    Jeszcze takie pytanko, można silnik bez sprzęgła uruchomić?
  • Poziom 16  
    Sprzęgło dociska koła magnesowe, które jest na stożku, więc zetnie tobie klin, nie odpalaj bez zakręconego sprzęgła i bębna.
  • Poziom 3  
    A to sprzęgło czym dokręcać i z jaką siłą? Ile wlezie ręką czy francuzem? Słyszałem, że samo się dokręca podczas pracy. A bęben ma być luźno czy na maksa dokręcony?