Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w140 budujemy audio - Stopniowa budowa car audio 10 głośników

bujemuje 02 Maj 2017 20:46 681 0
  • #1 02 Maj 2017 20:46
    bujemuje
    Poziom 12  

Witam wszystkich. Planuje powolutku i bez pośpiechu przerabiać u siebie car audio a mianowicie w Mercedesie w140. Warunek: wszystkie głośniki w oryginalnych miejscach i brak suba(nie lubię)a jest ich 10. Odseparowany system 3 drożny z przodu :
    2x tweety w podszybiu 30mm jak dobrze zmierzylem
    2x mid w przednich drzwiach 100mm
    2x woofery w przednich drzwiach 165mm
    Oraz 4 miejsca 165mm w tylnej półce.
    Aktualnie z przodu są oryginalne głośniki a w półce wsadzone jakieś jajka magnata. Plan mam taki aby wszystko robić etapami
    1. Wzmacniacz
    2. W półce 2 woofery basowe oraz 2x 2/3 drożne głośniki 165 żeby ładnie było z przodu ale jak się ściszy to żeby z tyłu można było usiąść. Całość pod jednym wzmakiem 4 kanałowym.
    3. Przód (w planach albo odseparowany zestaw 3 drożny albo odseparowany 2 drożny i jakieś 10 średniotonowe ale na to potrzeba więcej kasy więc powoli dojdziemy )
    Wszystko chciałbym robić na spokojnie, etapami bo są również inne wydatki:-) na pierwszy ogień wzmacniacz pod który podłącze na początek jaja a potem głośniki docelowe.
    Mam na oku parę sztuk ale niewiem czy będą wystarczające oraz jaka jest ich jakość
    1. Magnat rx44
    2 magnat traxx600 (miałem w lagunie zasilały Hertz esk165.4 ale przez gmsa nie było szału niestety nie miałem jak sprawdzić na innym radiu bo auto zmieniło właściciela)
    3. Carpower hpb-604
    Oczywiście wszystkie drzwi są już wygłuszone matami a głośniki będą mocowane na mdfie. Aktualna jednostka to Pioneer jak na cenę 200 zł za radio jestem pozytywnie zaskoczony jest o wiele lepsza od stacji (gms 6311) z mojego poprzedniego auta czy radia Sony za podobną cenę .Ogólnie po gmsie stwierdziłem że nigdy więcej nie markowego radia (sony, Pioneer, Alpine , keenwood) kiedyś zmiana na coś z 7" 1din
    Na każdy z etapów chciałbym przeznaczyć około 200-300zl myślę że za takie pieniądze można już coś myśleć.

Pewnie padły by pytania czego słucham a więc wszystkiego. Dosłownie. Lubię disco, coś nowego z radia . Popu czasem czegoś spokojnego misz masz.
    Czego oczekuje. Stosunkowo głośnego audio z mocnym głośnym basem (nie musi rozrywać żołądka ale żeby było przyjemnie słychać).
    Czekam na jakieś opinie i podpowiedzi :-)
    Miłego dnia!

0 0
  Szukaj w 5mln produktów