Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz do Astra G - Sterowanie z kierownicy

02 Maj 2017 21:49 4323 4
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór :D,

Chciałbym zasięgnąć rady do co wyboru radia do Astry G ay zachować sterowanie z kierownicy, dowiedziałem się że muszę szukać radia na trzy kostki.

Radioodtwarzacz do Astra G - Sterowanie z kierownicy

Niestety na razie nie znalazłem żadnego takiego do 200zł, nie chodzi o wyświetlanie danych na ekranie w astrze. Wystarczy mi sterowanie z kierownicy które wiem że można podpiąć do radia o ile ma wpięcie na ową kostkę w radiu jak wyżej.
  • Poziom 12  
    No to będzie ciężko . Nie widziałem jeszcze nie fabrycznego radia z taką kosta do sterowania (btw. Laguna ma identyczna). Porponowal bym kupić radio które ma możliwość sterowania z kierownicy (przeważnie niebieskie wejście miniJack) i do tego przejściówkę z oryginalnego wejścia na minijack. Swego czasu (3lata temu) za taką przejściówkę płaciłem 150zł + wtedy radio Sony 500zl obecnie radia za 200 zł już obsługują sterowanie z kierownicy . Oczywiście potrzebny adapter :-)
  • Poziom 12  
    Powinien z tym że: przejściówkę dobiera się pod konkretne radio i model samochodu . Zauważ że podane przez Ciebie radio nie ma sterowania przez miniJack ( bynajmniej nie zauważyłem albo jestem ślepy ) jednakże producent je wspiera czyli idzie po kablach ISO pewnie. Wciśnięcie klawisza na pilocie powoduje "opór" w ohmach które musi się pokrywać z radiem docelowym. Jako że w tych radiach nie można dopasować klawiszy na widzę mi sie wszystko musi być zaprogramowane w adapterze . Koniecznie napisz sprzedawcy do jakiego modelu radia (nowego) potrzebujesz adaptera . Później po zmianie radia jeżeli jest taka sama wtyczka do sterowania adapter może pasować i działać ale nie koniecznie wszystkie klawisze i niekoniecznie z przypisanymi funkcjami (np klikasz vol+ a zmienia się piosenka).