Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica Saitek R220

Gustavo 27 Jul 2005 10:18 4268 9
    marek003
    Level 40  
    Toni (forum hrdware) ci posłał na PW - przynajmniej obiecał
    Gustavo
    Level 18  
    OK, ale chodzi mi o tę regulację czułości kiery . W opisie do tego patcha wyczytałem że chodzi tam o rozdzielenie pedałów (tzn. ich osobnego funkcjonowania:D)
    Gustavo
    Level 18  
    Gustavo wrote:
    OK, ale chodzi mi o tę regulację czułości kiery . W opisie do tego patcha wyczytałem że chodzi tam o rozdzielenie pedałów (tzn. ich osobnego funkcjonowania:D)

No i niestety ten patch narobił mi kłopotów. Po zainstalowaniu są 2 tryby pracy: 2 osiowy, gdzie oba pedały chodzą teoretycznie na 1 osi (druga jest oczywiscie kierownica) - w panelu sterowania Windy przy kalibracji jest pionowy prostokąt; jeden pedał działa płynnie od środka do góry, drugi od środka do dołu, oraz i 3 osiowy, gdzie oba pedały powinny byc oddzielne ale w praktyce pedał gazu zrobił się cyfrowy (tzn. albo gaz do dechy jak w maluchu albo brak gazu ) a pedał hamulca jest płynny jak trzeba. To przełączanie zrobiono aby dostosowac się do niektórych gier (np. Colin Rally 2). Ale praktycznie jest do kitu, nie mogę miec 2 osobnych pedałów analogowych, tzn. rzeczywistego trybu 3-osiowego.
    Patch nie daje się odinstalować, podczas instalacji wyswietlane były komunikaty że robi zmiany w rejestrach. Na korzyśc teorii że patch jest zły przemawia fakt, że zniknął ze strony Saiteka. Jak teraz przywrócić stan sprzed instalacji patcha (bez reinstalki Windows oczywiście) ?
    I jeszcze jedno: ktoś mi wspomniał że w Windzie jest opcja kalibracji czułości kontrolerów gier. Ale gdzie ?
  • Helpful post
    Sawekfan
    Level 17  
    Ja miałem podobny problem z kierownicą i rozwiązałem go nastepująco. Zamiast wybierac z opcji kontrolerów jakie oferuje windows dodałem ręcznie nowy kontroler czyli kierownice. W Panelu sterowania wszedłem na Kotrolery gier, nastepne nacisnąłem Dodaj, później zaznaczyłem opcje Włącz ster i pedały oraz kliknąłem na Nistandardowy. Tam ustawiłem co chciałem czyli 2 osie, 4 przyciski (niestety to wada takiego ręcznego dodawania kontrolera iż można ustawic max 4 przyciski). Nastepnie wpisujesz nazwe pod jaką ma figurować Twoja kierownica i OK. Potem wyświetlił się komunikat, że znaleziono nowy sprzęt, że go zainstalowano itd. Gdy juz "chmurki" poznikały po ponownym kliknieciu na Kontrolery gier pojawiła sie zdefiniowana kierownica. Nastepnie kliknąłem na Właściwości i tam wszystko mozna było ustwic łącznie z kalibracją i czułością. Po tym wszystkim kiera działa bez problemu i pedały też. Mi ta cała "procedura" dodawania kontrolera, która przeproawdziłem rozwiązała problem. Może Tobie tez pomoże o ile jeszcze jej nie przeprowadzałeś.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do powrotu do stanu sprzed instalacji patcha to możesz spróbowac cofnąć rejestr na podstawie punktów przywracania systemu. Może to pomoże. Poza tym przed instalowaniem róznych takich rzeczy dodatkowych jak patche czy inne programy, które zmieniają rejestr dobrze zrobić sobie kopie zapasową rejestru sprzed zmian.
    Gustavo
    Level 18  
    Dzieki. Rozumiem że piszesz o WinXP ?
    Co do rejestrów: możecie przybliżyc te punkty przywracania systemu ? Nie za bardzo znam rejestr a wiem że można sobie narobic kaszany. Poza tym ktoś mi mówił że Za pomocą Norton Utilities można też cofnąć zmiany w rejestrze
    Sawekfan
    Level 17  
    Tak uzywam XP. Co do cofania to zawsze istnieje jakis ryzyko, że cos może się popsuć (jak to zwykle bywa z produktami Pana Gatesa;) ).Jednak jeśli wszystko dobrze pójdzie to syetm powinien wrócić Ci się do stanu sprzed zainstalowania tego patcha. Oczywiście inne rzeczy, które były instalowane po tym czasie tez ulegna wykasowaniu a raczej odinstalowaniu. Wpisz sobie w pomocy technicznej "przywracanie rejestru" lub "przyracanie systemu" i powinno Ci sie wszystko krok po kroku wysietlić tak więc chyba nie ma sensu opisywac co i jak. Jesli masz XP Home to będzie troche bawienia się z tym ale jesli masz XP Prof to tam jest spoko. Aha i zrób kopie rejestru na wszelki wypadek. Co do Nortona to mozna zrobić coś takiego bodajże nazywa się ta opcja Lookback czy coś w tym stylu. Nie wiem natomiast czy cofa Norton system do obojetnie jakiego stanu czy tylko do stanu kiedy został zainstalowany czyli jesli nie miałes Nortona przed instalowaniem patcha i zainstalowałeś go teraz to nie wiem czy cofnie on zmiany wczesniejsze.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Jesli nie wiesz jak zrobić kopie rejestru to robisz to nastepująco. Strat-> Uruchom-> wpisujesz regedit. Wyswietli Ci się okno rejestru. W lewej kolumnie klikasz prawym klawiszem na Mój komputer i dajesz Eksportuj. Wybierasz miejsce gdzie ma zapisać a plik zapisany będzie właśnie kopią rejestru. Aby ta kopie w razie czego uruchomić klikasz na nią i tyle lub wc hodzisz znowu w edytor rejestru i dajesz Plik oraz Importuj.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Aha a co do punktów przywracania to system tworzy je sam przy każdej zmianie na dysku czyli jakiejś instalacji. Można równiez ręcznie je tworzyć. Wszystko jest w pomocy technicznej Wnidowsa więc nie ma sie co tu rozpisywać. Wpisz "przywracanie systemu" tak bedzie najprościej.
    Gustavo
    Level 18  
    Hmmm akurat do gier uzywam Win98. I tam niestety ta opcja recznego dodawania kierownicy nie udała sie. Pojawiał się ... joystick, który system opisywał jako nieaktywny. Ech, chyba pozostaje sformatować dysk i zaisntalowac wszystko od nowa. Tak to jest jak się nainstaluje głupot ściągniętych z intenetu
    Sawekfan
    Level 17  
    No z 98 to Ci niestety nie pomoge. Z systemami tak już jest, że trzeba uważać co sie instaluje bo jeden błąd i wszystko leży. Pamietaj aby nastepnym razem zrobić kopie rejestru gdyż unikniesz wówczas instalowania systemu od nowa.

Dodano po 22 [minuty]:

A przywrócenie poprzedniego sterownika próbowałes robić? We właściwościach urządzenia powinno coś takiego być, przynajmniej w XP jest. Sprawdź może się uda.
    Gustavo
    Level 18  
    Sawekfan wrote:
    No z 98 to Ci niestety nie pomoge. Z systemami tak już jest, że trzeba uważać co sie instaluje bo jeden błąd i wszystko leży. Pamietaj aby nastepnym razem zrobić kopie rejestru gdyż unikniesz wówczas instalowania systemu od nowa.

Dodano po 22 [minuty]:

A przywrócenie poprzedniego sterownika próbowałes robić? We właściwościach urządzenia powinno coś takiego być, przynajmniej w XP jest. Sprawdź może się uda.

Przywracanie poprzedniego sterownika nic nie daje - stad hipoteza że patch namieszał w rejestrach. Niestety w WinXP (mam 2 dyski fizyczne i 2 systemy) też mi sie nie udało. Przy próbie dodania nowego urządzenia w kontrolerach gier wywkakiwał komunikat że jest niewłasciwa wersja sterownika i trzeba sprawdzić w Menedżerze Urzadzeń. A tam w ogóle nie widziałem sterownika do gier - jedyny podejrzany o to (przeze mnie obiekt miał własności audio). I co tu zrobić ? Jestem zły na siebie bo tyle razu już planowałem nagrywac sobie po instalce systemu obraz dysku aby nie męczyc sie kilka godzin nad nową instalacją. W pracy też chyba czeka mnie kolejna reinstalka...