Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoPro Hero5 Session, telewizor nie widzi filmów

09 Maj 2017 23:34 4770 4
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie.
    Zakupiłem ostatnio kamerkę GoPro Hero 5 Session. Nagrywa pięknie, ale pojawiły się problemy.
    Filmy są nagrywane w formacie .MP4, niestety niezależnie od tego czy podłączę kamerkę do telewizora przez USB, kartę pamięci w adapterze USB lub zrzucę filmy na pendrive i podłączę przez USB, telewizor (Samsung) nie widzi żadnych filmów na nim.
    Za to drugi telewizor - monitor (żeby było śmiesznie też Samsung) już widzi filmy, ale nie odtwarza obrazu w 4K (co jest raczej zrozumiałe, skoro ma rozdzielczość najwyższą 1080p), filmy w 1080p 90 fps się przycinają, natomiast firmy 1080p 60 fps wyskakuje komunikat "Nieobsługiwane odświerzanie. Ilość klatek: 59" (monitor ma odświerzanie 60 Hz).
    Przy odtwarzaniu na komputerze filmów w 4K 30 fps wszystko jest ładne i płynne, przeskalowane do 1080p, przy filmach w 90 fps wyskakują na ekranie odtwarzania artefakty (zielony ekran, szare fragmenty), 1080p 60 fps działa płynnie na jednym, a zacina się na drugim komputerze.
    No szlag trafia. Ma ktoś może rozwiązanie tego? Żebym chociaż te 1080p 60 fps obejrzał na telewizorze (bo jak mówiłem, nie widzi on żadnego filmu, mimo, że tam są w formacie .MP4).
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    JurijR13 napisał:
    Za to drugi telewizor - monitor (żeby było śmiesznie też Samsung)

To ja Ci powiem, żeby było jeszcze śmieszniej, że też mam telewizor Samsung i widzi mp4, a żeby było już naprawdę śmiesznie to mam też telewizor Panasonic i ten to widzi filmy, których nie widzi Samsung. :)
    No tośmy się pośmiali :D to teraz możemy do sedna przejść: Samsung nie robi jednego modelu telewizora. Jak już odnajdziesz jaki masz model to sprawdź specyfikację odtwarzanych formatów dla tego modelu w internecie.
  • Poziom 4  
    To teraz, żebyśmy jeszcze się pośmiali. Nagle zaczął widzieć filmy zgrane na pendrive, ale wyskakuje informacja, że to nieobsługiwany kodek wideo...
  • Poziom 4  
    Dobra sprawa się wyjaśniła. Telewizor nie obsługuje kart SD nawet przez adapter i jest 30 Hz (taki staroć). Filmy 1080p 30 fps się odtwarzają. Temat do zamknięcia