Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik "Mysz zgodna z HID" - Brak w win7 32bit sterownika "Mys

11 May 2017 13:34 5616 8
  • Level 8  
    Witam.
    Nie działa żadna mysz USB, gdyż są rozpoznawane jako "Urządzenie zgodne z HID". Problem jest znany w necie i nawet opisane rozwiązanie - trzeba wybrać aktualizuj sterownik i wskazać "Mysz zgodna z HID" zamiast tego urządzenia i powinno wszystko latać jak ta lala. Problem w tym, że u mnie brak na liście zgodnych urządzeń "Myszy zgodnej z HID" i nie mogę naprawić niedziałającej myszy USB. Jak doinstalować standardowe sterowniki myszy w win7 32-bit? W win/system32 ich nie ma. I jak naprawić niedziałające myszy USB?
  • Moderator of Computers service
    Podłącz mysz i zamieść screena z menadżera urządzeń z rozwiniętą zakładką "Urządzenia wskazujące".
  • Level 8  
    Screen z menadżera:

Screen z listy wyboru sterownika: powinna być jeszcze mysz zgodna z HID, a jej nie ma :(

EDIT: PS. ta mysz PS2 to touchpad i on działa prawidłowo. A mysz podłączona do USB nie działa. Mysz jest sprawna, porty USB też sprawne. Mysz przestała działać po instalacji SP1 do win 7 32bit.
  • Level 43  
    Sprawdź czy możesz zainstalować z dysku.

Tu masz lokalizację i nazwę sterownika.

• Level 8  
    Mam te pliki w podanym katalogu. Ale nie mam pliku .inf. Jak zainstalować te sterowniki?
  • Level 43  
    Czy w BIOSie ustawiłeś pracę równolegle myszy z touchpadem? Spotkałem się już parę razy z taką opcją. Ponieważ nie podałeś modelu laptopa, wróżymy z fusów.
  • Level 8  
    To kilkuletni Asus, ale modelu z pamięci nie podam - jestem w pracy. Bios przeszukałem na początku, jest tak okrojony, że nawet nie było opcji urządzeń USB ani touchpada. Jedynie w oprogramowaniu touchpada, jest opcja wyłączenia touchpada przy podłączeniu myszy USB ale fajkowanie i odfajkowywanie tego nic nie daje.
    @RADU23 : wiem jak instalować sterowniki gdy je mam. Ale tych nie mam, bo są to defaultowe sterowniki systemu windows. Pliki sys są, ale brak pliku .inf o ile jeszcze czegos nie brakuje. W tym problem. Wpisując w google HID-compliant mouse driver, nie mogę znaleźć tych sterów dla win7 32bit.
    W lapku jest też powyłączane trochę usług, żeby oszczędzać RAM może to jakaś usługa systemowa odpowiada za brak "myszy zgodnej z HID"?
  • Level 43  
    Odznacz "Zgodny sprzęt" i pokaż screena.
    Rozwiń też Kontrolery USB.
    Czy inne urządzenia USB działają? Podłącz mysz i pokaż rozwinięty screen z UVCView, według tego postu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11544548#11544548

Aktualizowałeś sterowniki chipsetu ze strony producenta? Obstawiam, że chipset jest Intela, ale strzelam, bo nie podałeś modelu (co powinieneś uczynić w pierwszym poście)
    https://downloadcenter.intel.com/product/1145/Intel-Chipset-Software-Installation-Utility