Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RB31FERNDSA - Przeróbka lodówko-zamrażarki na lodówkę

jacekxxx10 12 May 2017 08:04 4848 9
    jacekxxx10
    Level 9  
    Witam
    Mam lodówko - zamrażarkę Samsung RB31FERN DSA na dole za osobnymi drzwiami jest zamrażalnik w którym max temperaturę mogę ustawić na -15°C. Zamrażarka nie jest mi do niczego potrzebna. Jednak przydałaby się większa lodówka. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak dół przerobić na lodówkę?
    Z góry dziękuję za pomoc. :ok:
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na pokrywie parownika zamrażarki znajdziesz NTC, wepnij w szereg z nim rezystor 25k i zobacz co się będzie działo.
    jacekxxx10
    Level 9  
    Tak zrobiłem, mierzyłem opór czujnika w lodówce i zamrażarce, wyliczyłem że ok. 23,5K wstawione w szereg oszuka sterownik, nic z tego. Teraz temperatura wewnątrz waha się w granicach -5 do -13 st. , z ciekawości dołożyłem 20K podobnie z tym, że od ok -2 :cry:
    antekwronki
    Level 11  
    Nic z tym nie zrobisz jest bardzo duzo zależności w Software ze dodanie rezystancji do czujnika NTC nic nie da.
    jacekxxx10
    Level 9  
    Tak właśnie myślę. Musiałem sobie odpuścić ten temat.
    bogdangorski
    Level 11  
    Panowie bardzo prosty temat ,wystarczy czujnik włożyć w parownik i znależć odpowiedni punkt.
    RobertTural
    Level 12  
    Witam
    Ma ktoś może serwisówkę do tej lodówki? Przestała mi chłodzić lodówka, zamrażalnik dalej mrozi, i muszę coś z tym zrobić.
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    RobertTural wrote:
    Przestała mi chłodzić lodówka, zamrażalnik dalej mrozi, i muszę coś z tym zrobić.

W części lodówki jest kanał powietrzny. Na samym dole jest klapka wpuszczająca zimne powietrze.
    Jeśli jest ona sprawna tzn zamyka się gdy otwieramy drzwi lodówki a otwiera gdy jest ciepło a drzwi są zamknięte to zamarzł wentylator lub kanał powietrzny w zamrażarce.
    mechanik34
    Level 12  
    Do przeróbki lodówki 2 drzwiowej na chłodziarkę niewiele trzeba. Mój zawód wyuczony. Widząc wystawiane na śmietnik ładne kompletne sprzęty mające poniżej 10 lat widzę w nich najważniejszą cześć, komorę z drzwiami i wyposażeniem. Z mojej strony przeróbka wygląda w ten sposób:
    znaleźć agregat np. z lodówki Silesia, np. calex 90 wat razem z drzwiczkami. W przerabianej lodówce wyciąć tylna ściankę tak by pod górą dało się wsadzić zamrażalnik z Silesia. U sunąc ze sufitu oryginalna żarówkę z instalacją. Tylna ścianka ma być wycięta np. piła szablastą. Przykręcić pod sufitem uchwyt zamrażalnika np. z nierdzewnej lub aluminium na kilku blachowkrętach ze śrubami na zamrażalnik.

Umieścić zamrażalnik pod sufitem, wepchnąć płytę wycięta z tyłu na swoje miejsce. Z tyłu przymocować skraplacz na wieszakach, sprężarkę na przygotowanej ramie z kątownictwami. W komorze zamocować drzwiczki oryginalne od tego zamrażalnika, można sztukować plastik z innej lodówki którego klejem może być rozpuszczony inny plastik w słoiczku w rozpuszczalniku nitro. Umocować pod zamrażalnikiem przesłonę. Ściankę dzielącą lodówkę od zamrażalnika na dole, rozciąć a brzegi można wykleić innym plastikiem. Wtedy szufladki zamrażalnika na dole staną się częścią tylko schładzaną. Dla pojętnych polecam termostat z zamrażarki mors ten elektroniczny RD 5 Diody na zewnątrz, czujnik pod zamrażalnik, termometr i potencjometr w środku. To tak na szybko dla wszystkich zrobienie takiego magazynku na żywność w niepewnym czasie wojny i pandemii.