Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Poprawienie oprogramowania atmega

DTRek 12 Maj 2017 10:27 2052 6
    DTRek
    Poziom 8  
    Szukam osoby która podejmie się poprawienia programu sterownika zbudowanego na mikrokontrolerach ATMEGA 32 i 16 łącznie jest ich 3 sztuki.
    Kod źródłowy napisano w BASCOM. Problem dotyczy prawdopodobnie komunikacji URAT między procesorami.
    Praca w Starachowicach.
    Wynagrodzenie na podstawie faktury / rachunku lub umowa - zlecenie, ewentualnie inna forma do uzgodnienia.
    Zlecenie będzie wykonywane dla Prefabryka sp. z o.o.
    kontakt 606 213 981.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    RomanFilipecki
    Poziom 17  
    Proszę przybliżyć problem a zwłaszcza spróbować odpowiedzieć czy umiecie go wywołać czy też występuje on stochastycznie?
    DTRek
    Poziom 8  
    Problem polega na wchodzeniu sterownika w tryb pracy który nie wynika z algorytmu działania układu, np. wciśnięcie przycisku otwarcia drzwi bezpośrednio po ich zamknięciu się powoduje wywołanie trybu awaryjnego otwierania drzwi.
    Nie potrafię na tę chwilę powiedzieć ile takich błędów występuje ponieważ urządzenie nie było dokładnie testowane - ja zauważyłem przynajmniej dwie takie sytuacje.

Wydaje się że problemem może być komunikacja pomiędzy poszczególnymi procesorami, może trzeba tylko odpowiednio dobrać opóźnienia w poszczególnych blokach programów.

Dla poprawienia oglądu sytuacji link do części materiałów projektu sterownika.
    Link

Posiadam kod źródłowy.
    Radzio M.
    Poziom 33  
    Projekt zrobiony amatorsko. Użycie 3 mikrokontrolerów tylko dlatego, że brakło GPIO. Powodzenia z seryjną produkcją. W grę wchodzi możliwość poprawy 3 programów. Jeśli miałbym to poprawiać to powiem szczerze, że lepiej to zrobić od nowa, tak jak powinno się to robić.
    DTRek
    Poziom 8  
    Zgadzam się z twoją opinią, nie do końca niestety miałem wpływ na to co się działo w tym projekcie. Również uważam że zastosowanie kilku jednostek jest błędem.
    Prawdę mówiąc zakładałem wykonanie sterownika od nowa przy podjęciu produkcji, ale czy coś z tego wyjdzie na obecną chwilę nie wiem. Teraz istotne jest podjęcie próby uruchomienia tego co jest no chyba że się nie da.
    Radzio M.
    Poziom 33  
    Zacznijmy od dodania kondensatorów odsprzęgających na pinach Vcc mikrokontrolerów. Trzeba dodać podciągnięcie wejść RST mikrokontrolerów poprzez rezystor np. 10k do Vcc.
    BTW. Widzę, że firma, która się pod tym podpisała przestała istnieć? :D
    DTRek
    Poziom 8  
    Poszła do pracy w WB elektronik :)