Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht GSF100 Power WS - Zmywarka gaśnie podczas pracy

zielinskii 13 Maj 2017 17:11 516 4
  • #1 13 Maj 2017 17:11
    zielinskii
    Poziom 14  

Witam.
    Problem jest taki, że zmywarka podczas mycia w różnych momentach po prostu gaśnie (wszystkie kontrolki gasną), i nie idzie jej włączyć ponownie. Muszę odczekać kilka minut to w końcu się włączy, ale program trzeba od początku włączać.

Pierwszy raz jak ją włączyłem na szybki program z grzaniem to wszystko ok.
    Ale gdy już włączyłem długi program to zmywarka zaczęła myć, grzać i zgasła. Na kolejnym programie długim, zgasła i nawet nie zaczęła grzać... Nie mam pojęcia co jej dolega? Rozkręciłem ją, ale wszystko wygląda jak nowe i brak jakichkolwiek zacieków, brudu... Dla mnie to wygląda tak jak by się coś przegrzewało i gaśnie. Zrobiłem zdjęcia płytki i nie widać jakichkolwiek uszkodzeń.

Może ktoś miał podobny problem, byłbym wdzięczny.
    Bauknecht GSF100 Power WS - Zmywarka gaśnie podczas pracy Bauknecht GSF100 Power WS - Zmywarka gaśnie podczas pracy Bauknecht GSF100 Power WS - Zmywarka gaśnie podczas pracy Bauknecht GSF100 Power WS - Zmywarka gaśnie podczas pracy

0 4
  • #2 13 Maj 2017 19:57
    eldomek
    Poziom 17  

Podłącz moduł poza zmywarką, ogrzej i opukaj kontrolując cały czas napięcie z przetwornicy np. 5 V. Takie uszkodzenie może robić transformator przetwornicy ( korozja wyprowadzeń przy kołkach lutowniczych ) lub TNY 264 PN. Tak bym zaczął.

0
  • #3 25 Maj 2017 15:00
    zielinskii
    Poziom 14  

Płytke dałem do elektronica. Poprawił luty bo jak powiedział mogły być to zimne luty i nic innego nie znalazł. Podłączylem ją jeszcze raz i pochodziła trochę i zaś zgasła. Po już trzecim jej włączeniu podczas pracy coś strzeliło. Rozebrałem płytkę, ale żadnych uszkodzeń nie widać. Zaś ją włączyłem i problem ten sam, gaśnie, ale co strzeliło. Nie mam pojęcia co jej jest?

0
  • #4 26 Maj 2017 09:34
    h jaworski
    Specjalista AGD

Sprawdził kolega napięcie zasilania w gniazdku w czasie wyłączenia się zmywarki?

0
  • #5 27 Maj 2017 08:36
    zielinskii
    Poziom 14  

Nie sprawdzałem ale napewno jest dobre bo cały dzień chodzą tam inne zmywarki

0