Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Zakup monitora powyżej 1000zł

14 Maj 2017 10:55 408 7
  • #1 14 Maj 2017 10:55
    2507604
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 14 Maj 2017 11:58
    n.vision
    Poziom 26  

Nie znam się na monitorach, ale kiedyś robiłem spory reserch(założyłem też temat na elektrodzie, pytałem ludzi pracujących na co dzień na konfiguracjach dwumonitorowych) i wyszło mi, że maksymalna wielkość monitora to do komfortowego użytko 24". Powyżej tego bardzo trudno korzysta się, boli głowa itd

Ja u siebie korzystam z dwóch, 22" i 19" i jest ok, tyle ze obydwa "pracują" na biurku, ciągle je przesuwam od przodu do tyłu, ale mam też duże biurko

Więc jeśli nie będziesz używał monitora głównie do gejmingu z kanapy, 24" powinno być maksimum

1
  • #3 14 Maj 2017 15:05
    2507604
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Maj 2017 15:00
    Walery K
    Poziom 16  

Od pół roku mam taki monitor + dodatkowo stary 24" płaski. Na wysokość oba równe bo 24-ka ma rozdzielczość w pionie 1200. Nie uważam aby 27-ka była za duża, a nawet nie miałbym nic przeciwko temu aby to było nawet więcej niż 27".
    Nie widzę nawet potrzeby przestawiana obydwu monitorów, a nawet nie widzę sensu tego. Jak na razie jestem z niego zadowolony. Siedząc przed monitorem za bardzo nie widać tej krzywizny, ale jak się porówna obraz ze stojącym obok płaskim monitorem to wtedy efekt krzywizny jest mocno widoczny, tak więc zbieram pieniądze a drugi taki sam monitor. Zresztą od samego początku zakładałem, że kupię takie dwa zamiast np. LG 34'' IPS LED 34UC88-B Curved UltraWide, którego cena w tamtym czasie była znacznie wyższa niż dwóch Samsungów 27".

0
  • #5 16 Maj 2017 16:15
    n.vision
    Poziom 26  

Walery K napisał:
    Od pół roku mam taki monitor + dodatkowo stary 24" płaski. Na wysokość oba równe bo 24-ka ma rozdzielczość w pionie 1200. Nie uważam aby 27-ka była za duża, a nawet nie miałbym nic przeciwko temu aby to było nawet więcej niż 27".
    Nie widzę nawet potrzeby przestawiana obydwu monitorów, a nawet nie widzę sensu tego. Jak na razie jestem z niego zadowolony. Siedząc przed monitorem za bardzo nie widać tej krzywizny, ale jak się porówna obraz ze stojącym obok płaskim monitorem to wtedy efekt krzywizny jest mocno widoczny, tak więc zbieram pieniądze a drugi taki sam monitor. Zresztą od samego początku zakładałem, że kupię takie dwa zamiast np. LG 34'' IPS LED 34UC88-B Curved UltraWide, którego cena w tamtym czasie była znacznie wyższa niż dwóch Samsungów 27".

A z ciekawosci, pracujesz na nim jakos zawodowo, czy tylko rozrywka?

0
  • #6 16 Maj 2017 16:24
    Walery K
    Poziom 16  

W zasadzie tylko zawodowo.
    Nie wiem czy do rozrywki mogą być potrzebne dwa monitory? :)

0
  • #7 16 Maj 2017 16:43
    n.vision
    Poziom 26  

Kolega cale zycie uzywa dwoch do siedzenia na czacie, zreszta czesto lepiej zapytac, bo nie wiemy, czego nie wiemy. Sam fajny wygląd to dostateczne kryterium do takiej konfiguracji.

To i ja będę wdzięczny, jesli cos jeszcze napiszesz. Ile mniej wiecej czasu siedzisz dziennie przy tym konkretnym monitorze, w jakiej odleglosci uzywasz itd. Sam chcialem kiedys kupic duzy monitor, a zwykle staram się kupowac z glową, bo pieniądze są drogie, a te sprawy ciekawe. Przy okazji skorzysta tez autor tematu

Moje zwykle pracują na biurlu wlasnie dlatego ze są nieduze, 22" czasami wolę z bliska, jak mam taki humor. Czasami z daleka, zalezy

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #8 16 Maj 2017 17:05
    Walery K
    Poziom 16  

Moje też stoją na biurku w odległości ok. 60 cm od oczu. Mam biurko kątowe, tak że praktycznie odległość wzroku od jednego i drugiego monitora jest identyczna jak się lekko obrócę.

0