Zabieram sie za budowe swojego pierwszego wzmacniacza (lm3886)
Przeczytalem juz wszystkie mozliwe posty dotyczace tego tematu ale mam jeszcze pare pytan..
1. jest dostepny kit avt http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop?info=K30122&sid=460adc54 ale chyba taniej bedzie kupic sama plytke i elementy osobno tak? czy kupic kit i miec problem z glowy? bo widze ze jest tam tylko pare rezystorow i kondensatorow... chyba skusze sie na kupno lepszych elementow biernych (jak w temacie ostatnio poruszanym w DYI "LM3886 Stereo - świetna elektronika w ładnej obudowie"). Aha i czy te schematy z internetu mozna zastosowac na plytce z AVT?
2. no wiec dalej skad kupic scalaki najtaniej i zeby byly ok? mam ten http://www.aprovi.com.pl/index.php?body=zamow&symbol=LM3886T-NSC sklep po drodze i moge kupic osobiscie, dobry wybor?
3. transformator... widze ze bardzo tanio maja na http://www.toroidy.pl/ ale jedyne dostepne pasujace napiecie to +-24V a wolalbym cos blizej 30V (200VA). Znacie inny tani sklep z trafami?
4. Chcialbym miec regulacje tonow niskich i wysokich, czyli musze chyba zastosowac przedwzmacniacz... pytanie jaki zeby pasowal klasa do wzmacniacza czyli nie psul dzwieku i nie byl za drogi? (chodzi mi o dostepne kity bo narazie nie czuje sie zeby trawic sam plytki)
dziekuje za pomoc poczatkujacemu i pozdrawiam
Przeczytalem juz wszystkie mozliwe posty dotyczace tego tematu ale mam jeszcze pare pytan..
1. jest dostepny kit avt http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop?info=K30122&sid=460adc54 ale chyba taniej bedzie kupic sama plytke i elementy osobno tak? czy kupic kit i miec problem z glowy? bo widze ze jest tam tylko pare rezystorow i kondensatorow... chyba skusze sie na kupno lepszych elementow biernych (jak w temacie ostatnio poruszanym w DYI "LM3886 Stereo - świetna elektronika w ładnej obudowie"). Aha i czy te schematy z internetu mozna zastosowac na plytce z AVT?
2. no wiec dalej skad kupic scalaki najtaniej i zeby byly ok? mam ten http://www.aprovi.com.pl/index.php?body=zamow&symbol=LM3886T-NSC sklep po drodze i moge kupic osobiscie, dobry wybor?
3. transformator... widze ze bardzo tanio maja na http://www.toroidy.pl/ ale jedyne dostepne pasujace napiecie to +-24V a wolalbym cos blizej 30V (200VA). Znacie inny tani sklep z trafami?
4. Chcialbym miec regulacje tonow niskich i wysokich, czyli musze chyba zastosowac przedwzmacniacz... pytanie jaki zeby pasowal klasa do wzmacniacza czyli nie psul dzwieku i nie byl za drogi? (chodzi mi o dostepne kity bo narazie nie czuje sie zeby trawic sam plytki)
dziekuje za pomoc poczatkujacemu i pozdrawiam