Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAQ28460PL - mocno lata bęben

27 Maj 2017 01:02 1380 10
  • Poziom 12  
    Koledzy w danej pralce podczas wirowania ostatnio zaczął bardzo mocno latać bęben, aż o coś wali w środku pralki nawet przy niewielkim wsadzie. Domyślam się, że amortyzatory. Ile mogą w przybliżeniu kosztować i czy wymiana jest stosunkowo łatwa?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Pytanie co kolega rozumie pod pojęciem bęben? Bęben to wewnętrzna część zbiornika pralki mocowana na krzyżaku i łożyskowanej osi. Pytam dlatego bo kolega pisze, że bęben powoduje hałas. Teraz powstaje pytanie czy to bęben ma luzy względem zbiornika czy też zbiornik tłucze o podłogę lub obudowę pralki z powodu zużytych amortyzatorów.

Jeśli to bęben ma luzy w zbiorniku to raczej pękł krzyżak i trzeba rozbierać zbiornik. Podobno zbiornik jest rozkręcany w tym modelu, ale głowy nie daję. Jeżeli zbiornik będzie klejony to krzyżak nie będzie dostępny jako część zamienna. Wtedy pozostanie odesłanie zbiornika do firmy regenerującej zbiorniki pralek.
  • Poziom 12  
    No właśnie zbiornik wali ja jako całość nazwałem to bęben :)
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Jeśli amortyzatory będą na plastikowych trzpieniach to naprawa bezproblemowa.
    Bywały Bosche z nitowanymi amortyzatorami.
    Możesz zamieścić zdjęcie mocowań amortyzatora po demontażu tylnej osłony koła pasowego?
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Kenworth 18 napisał:
    Jeśli to bęben ma luzy w zbiorniku to raczej pękł krzyżak i trzeba rozbierać zbiornik.

I tej wersji należy się trzymać, niestety.
  • Poziom 12  
    Zdemontowałem osłonę koła i widzę że te amortyzatory są przykręcone na śruby. Zdziwiło mnie to że są prostokątne a nie okrągłe, czyżby to nie były olejowe?? Czy po symbolu pralki można takie dobrać w internecie?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Już od dłuższego czasu nie są stosowane amortyzatory olejowe. Obecnie są to amortyzatory cierne.
    Doświadczony kolega napisał, że to niestety może jednak być uszkodzony krzyżak.
    Otwórz drzwi pralki i sprawdź ręką czy są wyczuwalne luzy bębna wzgledem zbiornika. Nie ma sensu inwestować w amortyzatory jeżeli krzyżak popękał.
  • Poziom 12  
    Nie z bębnem jest wszytko w porządku. Aż takim dyletantem technicznym nie jestem panowie :-)
  • Poziom 37  
    Jeżeli jest tak jak kolega pisze to amortyzatorów poszukał bym na kolegi miejscu w sklepie z częściami AGD w swoim mieście.
    Ważne jest to by średnica otworu ucha amortyzatora się zgadzała i jego długość. Wystarczy oryginalny pomierzyć lub zabrać go jako wzór.
    Oczywiście może również kolega go zamówić drogą internetową po numerze producenta, ale w tym wypadku dojdą koszta przesyłki i czas oczekiwania na przesyłkę.
  • Poziom 12  
    A czy przód pralki trzeba ściągać żeby się do tego dobrać z przodu czy sama góra wystarczy?
  • Poziom 37  
    Demontaż samego blatu bo chyba to masz na myśli pisząc "gòra" nie wiele da jeśli masz zamiar wymiany amortyzatorów.