Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ...

Zaxxis 27 Maj 2017 19:18 1203 10
  • #1 27 Maj 2017 19:18
    Zaxxis
    Poziom 1  

Witam serdecznie chcę kupić Forda Focusa 1.6 Odbyłem już jazdę próbną. Auto mi się podoba tylko nie jestem przekonany co do rdzy na podwoziu. Zrobiłem zdjęcia żeby pokazać komuś kto zna się na samochodach. Jako że jestem laikiem proszę o radę czy tyle rdzy na pod autem jest akceptowalne? Auto ma 11 lat używane jest i będzie w Anglii.
    Oto link do zdjęć.
    Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ... Ford Focus 1.6 pomoc kupno - Chcę kupić ten samochód i mam pytanie ...

samochód z 2006 na liczniku ma 113,000 mil czyli 181,817 km.

0 10
  • #2 27 Maj 2017 19:21
    pitool
    Poziom 30  

Rdza powierzchniowa,nie wpływa na bezpieczeństwo.Miska olejem ulana.

0
  • #3 28 Maj 2017 11:13
    marekwodniak
    Poziom 15  

Z tego znane są Fokusy że lubi je rdza .Odradzam .A dobra konserwacja takiego podwozia to około 1000 zł.

0
  • #4 28 Maj 2017 12:19
    pitool
    Poziom 30  

marekwodniak napisał:
    Odradzam

Napisałeś tak bo naczytałeś się jakiegoś forum?Uzasadnij Twoją wypowiedz.
    Lepszego auta w tej klasie nie kupi,no może biorąc jeszcze pod uwagę koncern PSA.
    Wszystkie auta tej klasy Niemieckich producentów mogą się schować do komfortu Forda,jak i awaryjności,choć Ford też produkowany jest za Odrą.

1
  • #5 28 Maj 2017 13:55
    ociz
    Moderator Samochody

Taką rdzę na elementach zawieszenia to np Toyoty mają już po roku od wyjazdu z salonu. Do rury wlewu paliwa ewentualnie można by się przyczepić. No i zbliża się wymiana tłumików.

0
  • #6 28 Maj 2017 14:33
    Adamcyn
    Poziom 34  

marekwodniak napisał:
    Z tego znane są Fokusy że lubi je rdza

To dotyczyło MK1.
    pitool napisał:
    Wszystkie auta tej klasy Niemieckich producentów mogą się schować do komfortu Forda,jak i awaryjności,

Niską awaryjność Focusa - potwierdzam.
    Jeżeli chodzi o komfort i właściwości trakcyjne to wolę w tej klasie Jettę.

0
  • #7 28 Maj 2017 21:28
    milejow
    Poziom 42  

marekwodniak napisał:
    Z tego znane są Fokusy że lubi je rdza .Odradzam

Nie siej grozy, nalot jest tylko na ramie pomocniczej zawieszenia i wydechu a opisane uprzedzenia dotyczą modelu 1 generacji, w tym już sobie z rdzą poradzono.

1
  • #8 29 Maj 2017 04:55
    iron64
    Spec Overclocking

A jak wygląda łączenie progów z podłogą? Bo na tych zdjęciach to nic strasznego nie ma. Fakt, że widać wycieki oleju i dobrze byłoby sprawdzić skąd.

0
  • #9 29 Maj 2017 11:11
    marekwodniak
    Poziom 15  

Oglądałem kiedyś fokusy w komisach i wszystkie były rude od dołu .Właściciele komisów odpowiadali na to te typy tak gniją .Jaki to był model nie powiem może być tak jak piszecie.

0
  • #10 29 Maj 2017 14:48
    ociz
    Moderator Samochody

Poliftowe jedynki już tak nie gniją, a jak zadbane i nie walone to i te starsze zdrowe.

0
  • #11 29 Maj 2017 15:14
    marek49ae
    Poziom 23  

W Anglii większość aut tak wygląda.

0