logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak usunąć resztki topnika z PCB bez odbarwienia podzespołów?

krzycho123 28 Lip 2005 21:55 1556 5
REKLAMA
  • #1 1689947
    krzycho123
    Poziom 31  
    Posty: 1867
    Pomógł: 135
    Ocena: 106
    Witam . Dotychczas nie przejmowałem się wyglądem moich płytek , jednak teraz trafiła się praca którą trzeba zrobić solidnie. Stąd pytanie , mam płytke zmontowaną , na której jest pełno kalafonii. Co zastosować aby nie odbarwić podzespołów. Zastanawiam się nad nitro , denaturatem i spirytem , CO będzie lepsze i na ile mnie więcej utopić w tym PCB. Dziękuje za pomoc z góry

    PS.DOdam tylko że próbowałem denaturat i pędzelek ale się strasznie maże po płytce , chyb lepiej byłoby zanurzyć na kilka minut ?? CO myślicie
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1689955
    lukashb
    Poziom 39  
    Posty: 5599
    Pomógł: 416
    Ocena: 415
    Spirytus i denaturat jak najbardziej, najlepiej nalać na płytkę i szorować szczoteczką do zębów...może to głupie ale ja tak robie i to pomaga mi..kilka razy tak zrobie i płytka jak nowa
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 1689965
    krzycho123
    Poziom 31  
    Posty: 1867
    Pomógł: 135
    Ocena: 106
    rozumiem że szorując czy to z spirytem czy denaturatem nie uszkodze soldermaski ?? Jutro zabiore się do pracy :) Dziękuje
  • REKLAMA
  • #6 1690494
    krzycho123
    Poziom 31  
    Posty: 1867
    Pomógł: 135
    Ocena: 106
    OK. Nic sie nie stało soldermasce. Poradziłem sobie za pomocą jednej nakrętki spirytu :) ,szczoteczka + troche płynu do mycia . Płytlka lśni jak nowa. Pozostało ją troszkę podsłuszyć i to by było na tyle .Dzięki
REKLAMA