Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób sterować temperaturą w chłodniach? Termostat VOLTCRAFT ECB-1000P

31 Maj 2017 10:57 2418 3
 • Poziom 3  
  W jaki sposób sterować temperaturą w chłodniach? Termostat VOLTCRAFT ECB-1000P
  Zadaniem chłodni i urządzeń chłodniczych jest regulacja i utrzymanie temperatury w danym pomieszczeniu poprzez odprowadzenie ciepła. Proces może odbywać się w sposób ciągły lub na podstawie zadanych parametrów.

  Zatrzymanie, wstrzymanie lub uruchomienie urządzenia chłodniczego może odbywać się ręcznie lub za pomocą odpowiednich termostatów, których czujniki zewnętrzne montowane są w komorze chłodzenia lub w pomieszczeniu chłodniczym.

  Doskonałym przykładem urządzenie służącego do regulacji temperatury w chłodniach, urządzeniach chłodniczych (lodówka, zamrażarka, lada chłodnicza) jest termostat VOLTCRAFT ECB-1000P NTC10K.

  EBC-1000P można stosować dla małych i średnich urządzeń chłodniczych z funkcją chłodzenia i ustawianym czasem rozmrażania.

  Poprzez uruchamianie urządzenia chłodzącego lub grzewczego możliwe jest utrzymywanie zadanej temperatury, co pozwala na dokładną kontrolę temperatury w urządzeniach chłodniczych niezbędnych np. w gastronomii.

  W urządzeniu można zamontować dwa automatyczne bezpieczniki, licznik kosztów energii, licznik godzin pracy, które pomogą w sterowaniu dodatkowymi parametrami urządzeń chłodniczych.

  Różne możliwości ustawień umożliwiają dostosowanie do stosowanego urządzenia chłodzącego lub grzewczego oraz do miejsca zastosowania (np. chłodnia).

  Urządzenie podłączone do regulatora temperatury jest sterowane automatycznie w zależności od ustawień wartości histerezy oraz od wartości zadanej temperatury.

  Zewnętrzny czujnik temperatury znajduje się w zestawie.

  Charakterystyka termostatu VOLTCRAFT ECB-1000P NTC10K
  - Napięcie robocze: 230 V/AC ±10%, 50/60 Hz
  - Własny pobór mocy: < 5 W
  - Pobór prądu: maks. 16 A
  - Klasa ochrony: II
  - Stopień ochrony: IP44 (tylko przy zamkniętej pokrywie czołowej)
  - Zakres regulacji: -40°C do +99 °C
  - Histereza regulowana: 0°C do 10,0°C
  - Moc podłączeniowa urządzenia chłodzącego: 1840 W (230 V/AC, 8 A)
  - Moc podłączeniowa urządzenia grzewczego: 460 W (230 V/AC, 2 A)
  - Typ czujnika: NTC (10 kiloomów/25°C, 3435K)
  - Długość kabla czujnika temperatury: ok. 2 m
  - Warunki otoczenia: temperatura 0°C do +55°C
  - Wymiary (Szer. x Wys. x Głęb.): 261 x 175 x 95 mm (z podstawą)
  - Waga: ok. 845 g

  Zobacz więcej


  Zgoda na promocję //gulson
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 20  
  355zł za coś co nie ma oddzielnego przekaźnika do wentylatorów parownika, grzałek.... Za 170zł można mieć esco z 2 czujnikami temperatury, trzema przekaźnikami i milionem innych funkcji...
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 3  
  miernik998 napisał:
  355zł za coś co nie ma oddzielnego przekaźnika do wentylatorów parownika, grzałek.... Za 170zł można mieć esco z 2 czujnikami temperatury, trzema przekaźnikami i milionem innych funkcji...

  W tym momencie nie jesteśmy w stanie zmienić ceny, natomiast zapraszamy do obserwowania naszej strony - tam informujemy o specjalnych promocjach i rabatach. :)
 • Poziom 15  
  Sterowanie temperaturą w chłodniach tym modułem ??!!.Z jednym czujnikiem na sznurku o długości 2 m . Obciążalności przekaźników się nie czepiam -można podpiąć stycznik . Czy to jest forum fachowców czy zaczyna być Elektro-Tele-Mango . Rozumie że reklam jest kasa na utrzymanie portalu ,
  Poczynania firmy o której nie wspomnę drastycznie zaniżają poziom portalu .
  Jest to moje zdanie . Jestem dość długo użytkownikiem Elki i teraz zaczęła się inwazja żenady i pseudonaukowości na tym portalu za sprawą ww firmy . Jest mi smutno ,że ""dobra zmiana "" niestety też nas dotyka .Mam nadzieję na lepszą przyszłość .
  Pozdrawiam