Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PTL 1019 - jak rozebrać bęben pralki

BerKrzy 05 Cze 2017 21:50 1509 6
 • #1 05 Cze 2017 21:50
  BerKrzy
  Poziom 9  

  Witam

  Proszę o podpowiedź jak zabrać się do rozebrania bębna w pralce Polar PTL 1019. Podejrzewam łożyska i nie chciałbym przy okazji prób rozbierania, pogrążyć się w dodatkowych kosztach

  0 6
 • #2 05 Cze 2017 22:10
  zhudomel
  Specjalista AGD

  BerKrzy napisał:
  jak zabrać się do rozebrania bębna
  Po co?
  BerKrzy napisał:
  Podejrzewam łożyska
  Więc najpierw się upewnij, że są uszkodzone, a potem zdejmij boczne obudowy pralki i ułożyskowania będą dostępne.

  0
 • #3 06 Cze 2017 17:23
  BerKrzy
  Poziom 9  

  Łożyska są ok.
  Jak można się dostać do środka, żeby sprawdzić mocowanie bębna? Nie rozbierałem jeszcze takiej pralki i nie chciałbym bezpowrotnie uszkodzić obudowę bębna. Podejrzewam luźny krzyżak bębna.

  0
 • #4 06 Lip 2017 00:00
  agdtor
  Poziom 4  

  Jak w większości Whirlpooli, odkręcasz wkręty po obwodzie bębna, wcześniej okręcaasz śruby mocujące koło pasowe i kontrującą ośkę z drugiej strony

  1
 • #5 06 Lip 2017 22:46
  Paw_el

  Specjalista AGD

  BerKrzy napisał:
  Podejrzewam luźny krzyżak bębna.

  Ja natomiast podejrzewam, że nawet nie zdemontowałeś bocznych ścian jak sugerował Ci kol. zhudomel
  zhudomel napisał:
  zdejmij boczne obudowy pralki

  Gdybyś to zrobił to upewniłbyś się że masz luźne koło pasowe.

  0
 • Pomocny post
  #6 08 Lip 2017 16:15
  BerKrzy
  Poziom 9  

  Dziękuję za podpowiedź. Rozwiązałem temat wcześniej. Prócz wkrętów po obwodzie bębna, są 4 miejsca w których pokrywa jest zgrzana - stopiona z obudową, trzeba delikatnie te miejsca rozłączyć- zrobiłem to od tylnej strony bębna dłuższym prętem zaostrzonym w kształt płaskiego śrubokręta . Po dostaniu się do środka, okazało się tak jak podejrzewałem luźne "krzyżaki" bębna. Na 5 nitów, którymi są mocowane do bębna, 3 były zerwane, z jednej i z drugiej strony. Kupiłem kpl naprawczy: krzyżaki + uszczelniacze + śrubki, które należy odrobinę przeszlifować(od str nakrętek) po skręceniu krzyżaków, żeby nie ocierały o obudowę bębna. Pralka ma niecałe 5 lat. Prawdopodobnie materiał z których są wykonane krzyżaki oraz nity jest narażony na agresywność proszków.

  0
 • #7 08 Lip 2017 23:30
  skryn
  Admin grupy AGD

  BerKrzy napisał:
  Rozwiązałem temat wcześniej. Prócz wkrętów po obwodzie bębna, są 4 miejsca w których pokrywa jest zgrzana - stopiona z obudową, trzeba delikatnie te miejsca rozłączyć- zrobiłem to od tylnej strony bębna dłuższym prętem zaostrzonym w kształt płaskiego śrubokręta . Po dostaniu się do środka, okazało się tak jak podejrzewałem luźne "krzyżaki" bębna. Na 5 nitów, którymi są mocowane do bębna, 3 były zerwane, z jednej i z drugiej strony. Kupiłem kpl naprawczy: krzyżaki + uszczelniacze + śrubki, które należy odrobinę przeszlifować(od str nakrętek) po skręceniu krzyżaków, żeby nie ocierały o obudowę bębna. Pralka ma niecałe 5 lat. Prawdopodobnie materiał z których są wykonane krzyżaki oraz nity jest narażony na agresywność proszków.


  Rzadko daję punkty za pomoc samemu Autorowi tematu, co niniejszym czynię.
  Gratuluję inicjatywy.
  :D

  0