Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMA765S - się zepsuła kolejny raz

06 Cze 2017 16:57 759 12
  • Poziom 5  
    Pralka już nie pierwszy raz się zepsuła lecz teraz wydaje się to poważniejsze. Nie wiem dokładnie co się stało ponieważ nie ja robiłem ostatnie pranie przed usterką, ale gdy włączyłem program odwirowanie to program uruchomił się, ale na parę sekund i potem już nic. Natomiast w czasie tych kilku sekund działała tylko pompa, a bęben się nie kręcił, a normalnie zaraz po włączeniu się kręcił. Dzień wcześniej zauważyłem jakiś dziwne stukanie, wydaje mi się, że dźwięki te wydobywały się z okolic silnika. Moje pytanie brzmi... Czy jest sens i czy opłaca się naprawić tą usterkę lub lepiej kupić nową pralkę? Mała aktualizacja chyba wiem co się stało. Na zdjęciu nic nie widać ale podkręcanie dej części z tyłu widać jak by coś się spaliło. Czy jest opłacalna naprawa?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Sprawdzić silnik prania - szczotki, komutator, złącze.
  • Poziom 5  
    Szczotki są dobre na 100%.
  • Poziom 5  
    Szczotki już nie dawno były wymieniane, a po drugie pralka nie zachowuje się tak jak przy pierwszej usterkę zpowodowanej szczotkami
    Chcę się porostu dowiedzieć czy lepiej kupić nową pralkę ponieważ ta już ma ponad 10 lat i tak 3 lata temu się zaczęła psuć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Grzałka też była wymieniana w marcu i wszystko było i jest ok z nią, nie słychać żadnych stuków podczas ręcznego obracania bębna. Gdy zorientowałem się że jest coś nie tak zaraz odkręciłem tył i na pierwszy żut oka wszystko było ok. Nie wiem co się stało, może przyszedł czas na nową pralkę.
  • Poziom 5  
    Filtr pompy sprawdziłem w pierwszej kolejności i nic w nim nie było. Wszystkie kostki są na swoim miejscu a co do ruchów bębna podczas prania to jutro po południu dam znać ponieważ jak wspomniałem nie ja robiłem ostatnie pranie
  • Poziom 5  
    A jeśli bęben będzie się ruszał podczas prania to co to oznacza. Czy lepiej kupić już nową pralkę?
  • Poziom 38  
    Może będzie kwestia zabrudzonego układu hydrostatu, ale to w przypadku gdy silnik będzie wykonywał ruchy rewersyjne. Jeśli ta pralka już jest w kiepskim stanie czyli skorodowana to możesz rozważyć zakup nowej, ale jak kolega pisał wyżej nowa pralka już nie posłuży tak długo.
    Jeśli wytrzyma 3-4 lata to będzie niezły wynik. :|
  • Poziom 5  
    Właśnie dowiedziałem się, że pralka na małym wsadzie gdzie normalnie obracała bębnem podczas tego prania tak jakby nie umiała ruszyć bębna.