Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 SW + LPG AG System - Depollution System Faulty (P1339)

Kasia307 10 Jun 2017 21:43 16893 2
 • #1
  Kasia307
  Level 1  
  witam,
  podłączam temat pod Instalacje gazowe bo usterka jest na gazie, ale nie wiem czy nie powinnam pod jakieś inne usterki, z góry przepraszam, jestem tylko kobietą :)
  w peugeocie 307 SW pojawił mi się komunikat Depollution System Fautly i kontrolka silnika.
  Auto na założoną holenderską instalację AG System.
  Oczywiście po pojawieniu się komunikatu samochód szarpie i zamula, ledwo nabiera rozpędu. Dzieje się to tylko na gazie. Po dłuższej jeździe, jakby dopiero jak się porządnie rozgrzeje. Oczywiście był podłączony pod komputer w serwisie zajmującym się m.in. instalacjami holenderskimi. Najpierw na 90% miała pomóc wymiana izolatorów świec na cewce, oczywiście nie pomogło. Drugi raz- na 99%- wtryski gazowe- wyczyszczono i skalibrowano, bo podobno regeneracji nie wymagały. Nadal nic. Załącza się nadal komunikat.
  Opcja nr 3- cewka, no to wymieniłam i cewkę i świece no i elektrozawór dziś tak przy okazji bo się zepsuł akurat podczas tych napraw :)

  Nadal nie pomogło. Filtry oczywiście są OK, całkiem niedawno wymieniane ( w lutym)- więc raczej to nie powinno być, bo km robię też nie za dużo.
  Komputer pokazuje komunikat P1339.

  Na benzynie odpala normalnie i jeździ też. I generalnie zauważyłam, że komunikat się załącza jak stoję (np. na światłach lub ruszam). Nie załącza sie podczas jazdy, tylko jak mocno zwolnię i ponownie dodaję gazu.

  Co jeszcze muszę wymienić aby w końcu było OK? Kilka stówek już jestem w plecy. Jestem z Warszawy, może jakaś podpowiedź co do serwisu sprawdzonego?
 • #2
  panstalin2
  Level 20  
  Może być rurka pod samochodem po za gnieciona - kamień w nią uderzył i zawężyło jej przekrój .