Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD 5000 zablokowany - błąd 04

16 Cze 2017 05:24 2670 11
  • Poziom 6  
    Witam niedawno na znanym portalu aukcyjnym kupiłem za grosze dekoder HD 5000 wraz z kartą i chciałem odbierać darmowe programy FTA. Wcześniej do tego używałem starego sagema, ale niestety padł na amen. Kupiony HD 5000 po podłączeniu odpala, ale wyskakuje komunikat, że jest zablokowany błąd 04. Na infolinii nic nie wskórałem bo zerwano umowę w poprzednim właścicielem. Oczywiście sprzedający nie kwapi się do zwrotu z resztą dekoder jak nowy w cenie samego pilota. Czy istnieje możliwość jakiegokolwiek obejścia błędu 04, aby oglądać darmowe programy FTA? oczywiście nie wchodzi w grę regulowanie należności. Nie zamierzam w żaden sposób uszczuplać budżetu platformy cyfrowej. Mam stary dekoder Sagem z kartą , który po zakończeniu umowy działał mi bezproblemowo do odbioru programów FTA jak pisałem padł na dobre a podmianka kart nie wchodzi w rachubę, karty są parowne z urządzeniem. Co mogę zrobić z tym HD 5000? czy tylko na części?
  • Poziom 21  
    Poczytaj to:
    Link
    Pewnie to niewiele pomoże skoro osoba od której nabyłeś nie zapłaciła rachunku, to pewnie CP zablokował całkowicie dostęp. Aby je sparować musiałbyś mieć kartę (która nie jest zablokowana), i chęć do zabawy bo trzeba by wymienić jakieś układy scalone, na których jest zapisane, z jaką kartą dany dekoder może współpracować. Podsumowując, to nie będzie proste, łatwe i przyjemne. PS wie ktoś, czy poprzedni właściciel nie będzie musiał zwrócić tego dekodera, po wygaśnięciu umowy? Jeśli tak, to Ja bym mu go odsprzedał, jeśli nie to może jakoś go wykorzystać, jako dawcę części.
  • Poziom 35  
    Chcesz oglądać FTA to kup dekoder FTA - unikniesz problemów.
    Jeśli ten HD5000 jest zadłużony, to jedyna opcja by go uruchomić to spłata tego zadłużenia.
  • Poziom 6  
    Jak ustaliłem dekoder był kupiony na własność chyba w 2011 roku a należności wyegzekwowano. Mimo to nie chcą mi na infolinii go odblokować. Pewnie jakaś kara musi być. Kwestia przekładki czytnika brzmi ciekawie, ale pewnie musiałby być ten sam model z sparowaną kartą i do tego najlepiej uszkodzony aby w ogóle był sens przekładania. No i oczywiście nie zablokowany. Jak pisałem wyżej mam sagema który nie jest zablokowany ale poległ - karta oczywiście po przełożeniu nie działa. Czy ktoś przekładał już coś takiego?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    No cóż odpowiadam w jakim celu - aby działał. Dlaczego nie kupę w sklepie innego - to byłoby tak proste, że istnienie tego forum nie miało sensu, każdy by poszedł kupić bo po co się radzić. Odnośnie zmiany czytnika czy czego tam jeszcze to kilka postów wyżej ktoś napisał o tej możliwości, Wystarczyło spojrzeć, ale nie o to chodzi. Pytanie co dalej czy tylko śmietnik?
  • Poziom 21  
    Przeczytaj raz jeszcze co pisałem wcześniej. Nie wymienia się slotu, a układy scalone (rozważam to czysto teoretycznie). Wydaje mi się że w tamtym poście wytłumaczyłem dość obrazowo, cel i możliwość takiej naprawy lub też ewentualnej przyszłości ww. urządzenia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Aby to zrobić potrzebny jest dawca i biorca, trzeba je także do tego kogoś wysłać, to wszystko są koszta. Do tego musisz doliczyć koszt wymiany, dlatego podejrzewam że to gra nie warta zabawy. Co do legalności, nie znam szczegółów umowy. Osoba która się oferowała iż to robi, wystarczy że w ogłoszeniu napisze iż robi to w celach edukacyjnych, bądź też nie bierze odpowiedzialności za szkody powstałe na wskutek niewłaściwego korzystania z ww urządzenia (np oglądania zablokowanych kanałów, etc).
  • Poziom 6  
    Przepraszam oczywiście chodziło o układy scalone a nie sam czytnik kart. Ciekaw jestem co to za układ oferowany do sprzedaży Układ TPS65231AA2DCAR stosowany w dekoderach HD5000
  • Poziom 43  
    Co za sens ciągnąć dalej ten temat?
    Cytat:
    to byłoby tak proste, że istnienie tego forum nie miało sensu
    I myślisz, że przez twoje pisanie uzdrowisz ten tuner bo pokusiłeś się za marne pieniądze i myślełeś, że zrobiłeś interes życia?
    Takie odpowiedzi już dostałeś.
    Straciłeś i pozostaje ci kupno normalnego dekodera.
  • Poziom 6  
    Tak bardzo pomocne są Państwa posty. Rewelacja szczególnie to o uzdrowieniu. Istotnie miałem płonną nadzieje na jego uzdrowienie. Pytanie nie było skierowane przecież do ułomków czy lajkoników w temacie, ale fachowców. Wręcz wybitnych żeby nie powiedzieć mądrali. Tuner oczywiście pójdzie na części - pilot, zasilacz itp... oczywiście umieszczę go w innym dziale. Temat chyba do zamknięcia.
    Moderowany przez telesat1:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.