Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV wyłącznik drzwi kierowcy

dlugiTom 30 Lip 2005 17:58 11609 12
  • #1 30 Lip 2005 17:58
    dlugiTom
    Poziom 11  

Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy(po otwarciu pozostałych świeci), choć na wyświetlaczu pokazuje się symbol otwartych drzwi! Co to za przyczyna?

• Pomocny post
    #2 30 Lip 2005 20:34
    jackol68
    Poziom 14  

W golfie 4 wyłącznik oświetlenia jest montowany w zamku i niestety często się psuje,spróbój przeciąć przewód brązowo-biały wychodzący z drzwi i wysterować oświetlenie przez tranzystor lub przekażnik, możesz też wykorzystać przewó brązowo-żółty służący do sygnalizacji niewyłączonych świateł- podłącz do niego przekażnik i wysteruj oświetlenie. pozdrawiam jackol68

• Pomocny post
    #3 30 Lip 2005 22:01
    Pati
    Poziom 27  

Mam prostrzy pomysł. Jeżeli jest to golas bez elektryki (najprawdopodobniej jeżeli masz ten problem) to po prostu wymień diodę separującą w drzwiach kierowy.

Pozdr.

• #4 31 Lip 2005 10:29
    dlugiTom
    Poziom 11  

No niestety ale w moim golfie jest pełna elektryka!

Dodano po 6 [minuty]:

A jak dostać się do tego wyłącznika?

• Pomocny post
    #5 31 Lip 2005 17:55
    ogi12
    Poziom 13  

Sprawdz jeszcze instalacje idącą do modułu komfortu znajdującego sie w podładze pod nogami kierowcy,są tam łączone (zgrzewane)plusy i masy,często gniją w tych autach i passatach b5

Dodano po 8 [minuty]:

Jezeli masz modul komfortu w tym golfie,to jest on całkowicie diagnozowalny VAG-iem,sa tam wartości mierzone i mozesz sobie wszystko sprawdzic,jest to najszybszy i najprostszy sposob zlokalizowania usterki.

• Pomocny post
    #6 31 Lip 2005 18:32
    Pati
    Poziom 27  

W kwesti formalnej to w golfie modół jest pod kolumną kierownicy żebyś nie rwał dywanów. Jeżeli zapala się lampka że drzwi są otwarte to wyłącznik musi być sprawny a dostać się do niego to nie tak łatwo bo siedzi w zamku nawet jak wyciągniesz zamek (ciężka sprawa dla kogoś kto robi to pierwszy raz) to i tak go nie zobaczysz. Pytanko: Jaki typ wyświetlania jest na twoim liczniku - taki banalny z jednymi drzwiczkami czy na wyświetlaczu pokazuje wszystkie drzwi jak się otwiera?

I jeszcze jedno gdyby plusy zgniły to prędzej nie chodziłyby elementy pobierające największy prąd np. szyby a kolega pisze, że nie działa tylko lampka

• Pomocny post
    #7 31 Lip 2005 19:02
    ogi12
    Poziom 13  

Faktycznie pokickało mi sie z passatem b5,golfy i skody mają juz pod kierką,najlepiej zrobic diagnostyke modułu komforu.

Dodano po 5 [minuty]:

Jest łączenie kilku plusów,wystarczy ze jeden sie straci,i tak sie moze dziac,a ten moduł pod kierką steruje oswietleniem wnetrza,i modułami w drzwiach,wiec na nim nie ma duzego poboru produ.Wiele takich przypadków robiłem,przeważnie w b5 traci sie masa lub któryś z plusów.

• Pomocny post
    #8 31 Lip 2005 19:14
    Pati
    Poziom 27  

Ogi wszystko się zgadza ale informacja o wystawieniu masy na podsufitówkę idzie po magistrali CAN w tym wozie. Jeżeli zapala się od innych to dlaczego miałby być to problem zasilania?

Myślę że jest to raczej sprawa odcinka przewodu między włącznikiem a modułem w drzwiach lub samego modułu. Inaczej chyba być nie może!!!!

I pytanie do autora czy zapala się lampka w tapicerce drzwi?

• #9 31 Lip 2005 22:02
    wloc
    Spec od samochodów

a czy zapala się lampka na samych drzwiach jeślitak to nie jest uszkodzony wyłącznik

• #10 01 Sie 2005 18:23
    dlugiTom
    Poziom 11  

Na liczniku wyświetlany jest taki banalny symbol z jednymi drzwiami (kierowcy), jeśli chodzi o światełko na tapicerce (boczne) to oczywiście nie świeci się po otwarciu drzwi kierowcy natomiast po otwarciu pozostałych świeci

• Pomocny post
    #11 01 Sie 2005 19:35
    jackol68
    Poziom 14  

Wstaw mikro-switcha w uszczelkę i przez tranzystor PNP wysteruj oświetlenie. Szybko i skutecznie.

• #12 01 Sie 2005 20:24
    Pati
    Poziom 27  

Ok. Ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego zapala się samochodzik?

• Pomocny post
    #13 01 Sie 2005 20:34
    jackol68
    Poziom 14  

Tego niestety nie wiem, musiałbym wziąść do ręki miernik i kontrolkę i trzeba zacząć sprawdzać, szukać i kombinować co jest nie tak i co zrobić żeby było dobrze.Jednak zamka nie wyciągaj - dobra rada.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME