Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery Dahua z Chin będą działać??

01 Lip 2017 12:47 3177 6
  • Poziom 3  
    Witam

Jakiś miesiąc temu kupiłem w sklepie z monitoringiem kamerkę IP Dahua model DH-IPC-HFW1320S-W sprzęt sprawdza się świetnie nie zacina się podgląd w smartfonie obraz wysokiej jakości. :D
    Chciałbym rozbudować mój system monitoringu myślałem nad zakupem kolejnych kamer tego producenta (pewnie ten sam model) lecz kamery te nie są tanie bo jedna kosztuje około 600 zł. :|
    Poszperałem w sieci i znalazłem na znanym Chińskim portalu kamery firmy Dahua w dużo niższych cenach, kamery wyglądają identycznie jak te na naszym rynku mają dobre opnie tylko nazwy modeli są inne. Jak sądzicie czy te kamery będą działać bez problemu??
    Czy to zbyt ryzykowny zakup?? :?:
    Myślałem nad tymi modelami: :arrow:

https://pl.aliexpress.com/item/Dahua-genuine-...k-camera-DH-IPC-HDBW4431R-AS/32660032589.html

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Dahua...amera-3MP-HD-1080P-with-wifi/32671830868.html

Może ktoś miał do czynienia z kamerami Dahua z Chin, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Z całym szacunkiem na aliexpress jest mnóstwo podróbek. Trzeba bardzo uważać z zakupami. Opinie można też sfabrykować.
    Z drugiej strony do cen doliczyć musi dystrybutor w Polsce VAT, swój zysk i cło.
    Towar z takich aukcji może również być wzbogacony o należny VAT i cło przekraczając granicę.
  • OptexOptex
  • Poziom 3  
    Myślę że jedną sztukę zaryzykuję, obawiam się tylko o firmware bo do końca nie wiem jak z tym jest, są to Chińskie kamery z wgranym Angielskim firmware.
    Na niektórych aukcjach piszą aby nie aktualizować, myślę że warto zaryzykować i sprawdzić.
    Jedna kamera z Chin jest tańsza o połowę od identycznej kamery w Polsce.
  • Poziom 28  
    Witam, zakupiłeś jedną z takich kamer ?
  • Poziom 22  
    Do mnie tydzień temu dotarła taka jak w pierwszym linku. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok - pudełko z napisami dahua, logo na obudowie, dobra jakość wykonania. Cena jest o 2/3 niższa niż w Polsce i zastanawiam się czy to nie podróbka. Po czym można rozpoznać lewą dahue?
  • Poziom 28  
    Nie wiem, sprawdź jaka jakość obrazu heh
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Na ali można kupić kamery Dahua, jednak w większości mogą to być kamery na rynek chiński( znaki na opakowaniu są po chińsku). Kamery na rynek chiński maja zmienione oprogramowanie tak, żeby był język angielski (ew. francuski, hiszpański) . Każde próba wgrania języka polskiego lub innego firmware zakończy się uwaleniem kamery. W najlepszym wypadku będziemy mieć chiński interfejs.
    Może również kupić kamery który będą obsługiwać polskie oprogramowanie.
    Należy kierować się zasadami
    Jeśli modelu kamery nie ma na polskiej stronie dahua, sprzedawca pisze nie aktualizować kamery, to na 99% dostaniemy kamerę na rynek chiński bez możliwości zmiany firmware, a przy tym może nie działać ddns czy p2p.
    Jeśli mamy info, że kamera to multilang i jest jej model na polskiej lub Europejskiej stronie dahua to będzie to zapewne kamera, która możemy spokojnie aktualizować.
    Jak już uwalimy kamerę to pozostanie próba reanimacji poprzez RS-232.
    W domu mam z ali kompletny wideodomofon dahua oraz dwie kamery w tym obrotową. Wszystko z ali.