logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak dorobić wyjście line out we wzmacniaczu VOX VT20X?

yozka1 02 Lip 2017 21:35 2760 4
REKLAMA
  • #1 16565318
    yozka1
    Poziom 16  
    Posty: 216
    Pomógł: 15
    Ocena: 25
    Witam szanowne grono fachowców. Jakiś czas temu zacząłem się bawic w gitary itd. Ostatnio kupiłem fajny wzmacniacz VOX VT20X , który nie posiada wyjścia line out jedynym wyjsciem jest gniazdo słuchawkowe, pomyślałem o dorobieniu takowego.
    Pytanie czy można podłaczyć gniazdo Line in pod wyjście z płyty na głośnik czy trzeba się wlutować gdzie indziej?
    Niestety nie posiadam schematu w/w wzmacniacza. Jak zwykle z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16565410
    nagrywamy.com
    Poziom 31  
    Posty: 1154
    Pomógł: 188
    Ocena: 108
    Wyjście słuchawkowe może być dobrym wyjściem liniowym, byle nie wkładać tam kabla symetrycznego ;)
    Na głośniku jest 10V, "dobry" liniowy poziom, aczkolwiek tłumik 20dB by nie zaszkodził ;)
  • REKLAMA
  • #3 16565650
    yozka1
    Poziom 16  
    Posty: 216
    Pomógł: 15
    Ocena: 25
    Dzięki za podpowiedź. Wyjscie słuchawkowe jest na mały jack i jakoś wogóle jakość wykonania tego piecyka pozostawia wiele do życzenia (jakiś taki delikatny). Wolę wyprowadzić nowe gniazdo Line In z wyjśćia na głośnik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 16565682
    nagrywamy.com
    Poziom 31  
    Posty: 1154
    Pomógł: 188
    Ocena: 108
    Też można. W takim razie przez dzielnik 10k/1k byłoby rozsądniej.
    Wydaje mi się jednak, że w takich piecach wyjście słuchawkowe może być kompensowane, wyjście liniowe z głośnika (i w sumie jakiekolwiek inne) będzie wymagało symulacji głośnika.
    W obu przypadkach (głośnik czy słuchawki) może być niezbędny dibox z odcięciem masy.

    Dodano po 3 [minuty]:

    A jak ma być regulacja poziomu, to potencjometr 10k i zrobione ;)
  • #5 16571488
    yozka1
    Poziom 16  
    Posty: 216
    Pomógł: 15
    Ocena: 25
    No to wyjaśnione. Dzieki.

    Btw przed chwila dostalem instrukcje obslugi wiec......

    h.Gniazdo słuchawkowe(Headphones)


    Użyj tego wyjścia jeśli chcesz posłać sygnał do miksera, urządzenia nagrywającego lub jeśli chcesz użyć słuchawek. Sygnał jest wysyłany z układu przed końcówką mocy.
REKLAMA