Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zestaw antenowy z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T + antena radiowa Dip

fluger 02 Jul 2017 22:07 3387 5
    fluger
    Level 16  
    Chciałem zadać dwa pytania:

Pierwsze pytanie:
    Jak podłączyć zestaw antenowy VHF+UHF Link z anteną radiową Link ze wzmacniaczem AP-FM 18 dB Link
    Ponieważ na UHF jest wbudowana zwrotnica razem ze wzmacniaczem, a na VHF jest tylko symetryzator i chciałem zapytać, jak zamienić / dodać wzmacniacz na VHF (MUX8)? do tej anteny. Można zastosować coś takiego: APL-102 25 dB Link lub LNA-101 15dB Link?
    Czy można by to połączyć zwrotnicą ZA-204Ms FM/6-12/21-60/75 Link

Drugie pytanie:
    Jaka jest optymalna (maksymalna) odległość, długość kabla od anteny do zwrotnicy?
    M.Mikolajski
    Level 15  
    Pytanie drugie - nie więcej niż 1 metr
    pytanie pierwsze - jak mawiają Niemcy "za dużo cufilu" po co tyle tych wzmacniaczy W W-wie na miejscu są silne nadajniki i w efekcie "zatkasz" - przesterujesz sygnał nie wiem skąd taka silna wiara w narodzie że wzmacniacze uczynią cuda - co chwila ktoś pisze że pcha do instalacji wzmacniacze i nie rozumie dlaczego mu nie działa - najpierw złap sygnały pasywnie ta antena radiowa to istne mistrzostwo świata dobra na większe odległości od nadajnika, z anteny tv wyjmij wzmacniacz i wstaw symetryzator - strasznie skomplikowałeś - reasumując ten zestaw miałby uzasadnienie w odl. conajmniej 50 km ja z odległości 25 km w terenie zabudowanym - blokowisko- z trzeciego piętra odbieram swobodnie na małej antenie typu biqad
    fluger
    Level 16  
    Dzięki za odpowiedź. Zapominałem dodać że ta instalacja nie jest pod Warszawę, tylko pod Łosice w odległości ok. 60 km.

Jak by można było połączyć tą antenę tv z radiową?
    M.Mikolajski
    Level 15  
    Coś mi nie pasuje- to gdzie jest ta instalacja w W-wie czy gdzie? w twoim okienku jest lokalizacja Warszawa... ?? przecież pod bokiem masz nadajnik w Raszynie :!:
    fluger
    Level 16  
    Tak, ale jeszcze "działka".
    M.Mikolajski
    Level 15  
    Chłopie takie nieprecyzyjne cykanie fragmentami danych o lokalizacji jak wyrywane psu z gardła może skończyć się naganą moderatora - zanim przystąpimy do zadawania pytań podajemy pełne dane informacyjne dot miejscowości, lokalizacji, wysokości anteny ,kierunku propagacji i innych które pomogą w prawidłowy sposób ocenić sytuację sformułowanie typu "tak ,ale jeszcze działka "niczego nie wnosi do sprawy gdzie ona na księżycu?