Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemanko chciałbym się zapytać czy mozna w tym coś ulepszyć w tym komputerze

10 Lip 2017 20:28 477 11
  • Poziom 3  
    Chciałbym kupić komputer w pełni nowy z morele. Planuje zakupuć podzespoły podane poniżej, ale czy w cenie 1600 zł mozna kupić coś lepszego.

Procesor AMD Procesor AMD FX-8300, 3.3GHz, 16MB, BOX
    Płyta główna ASRock 970M PRO3 AM3+ AMD970 4DDR3
    Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB GDDR5
    Zasilacz Antec VP 500W
    Pamięć Kingston DDR3 2x4GB 1600MHz

Chce zeby ta mini bestia ogarniała najnowsze gry (wiedźmin 3, mass effect andromeda ) na wysokich ustawieniach. Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 43  
    Nie pograsz w najnowsze gry na wysokich ustawieniach.
  • Poziom 3  
    A dlaczego? Karta graficzna nie jest zła, moze te 2 gb pamięci trochę odstrasza, ale przez koparki kryptowalut nie da sie nic lepszego kupić w cenie do 600zl. Rxów w ogóle nie ma a ceny gtx 1050 ti albo 1060 to patologia.

Dodano po 6 [minuty]:

Plus dodam tylko ze moj monitor jest dosyć stary i jego rozdzielczość to tylko 1440x900. Mysle ze w takiej rozdzielczość juz w stabilnym fps dam rade na high.
  • Poziom 43  
    Ta karta ma wydajność GTX750Ti - którego można kupić za ~300zł. na licytacjach.

Co to dokładnie za monitor? Posiada cyfrowe złącze obrazu?
  • Poziom 3  
    nie, tylko analogowe d-sub, wiem musze dokupić kowenter albo złączkę jeszcze nie wiem.
  • Poziom 43  
    CzX Szycha napisał:
    wiem musze dokupić kowenter albo złączkę jeszcze nie wiem.

Jeżeli będzie to coś nowego czyli GTX10xx to tylko konwerter - sama przejściówka nie wystarczy.
  • Poziom 3  
    Jeżeli zamierzasz coś ulepszać to ja na twoim miejscu włożył bym więcej ramu min. 16Gb
  • Poziom 43  
    Ogólnie sens zakupu FX'a jest przynajmniej dyskusyjny :)
  • Poziom 39  
    Generalnie do gier to zestaw bez sensu.
    Procesor zupełnie nie "growy". Karta graficzna słaba.
    16GB RAM jak najbardziej wskazane.
  • Poziom 3  
    Czemu procesor "nie growy" większosć benchmarków jakie widziałem w full hd i z tym procesorem dają rade nawet na wysokich. wiadomo ze intel i7 7700k był by lepszy ale ogranicza mnie budżet. mój dobry znajomy z fx-6300 i kartą Radeon HD7870 na spokojnie w bardzo wysokich bez aa odpala wisława trzeciego. wydaje mi się ze 8 rdzeń i 8 wątku, jeśli gra wykorzystuje wszystkie powinno zajebiście działać. Nie jestem w tym ani specem ani lajkiem. wiec troche dziwnie mi się to pisze, ale to co przeczytałem na wielu stronach potwierdza to. Zdaje sobie sprawę ze hd7870 jest lepszą kartą niż ten gtx, ale czy aż tak? czy na takim sprzęcie nie jestem w stanie odpalić w high bez aa widźmina? szczególnie ze tak jak napisałem wyżej mój monitor ma tylko 1440x900 wiec fhd dla mnie nie jest ważne.
    Myślałem także nad zakupem innego zestawu. w który skład wchodzi: bardzo popularny intel pentium g4560, gtx 1050 ti, płyta główna asrocka h110M (sata 3, ddr4), 8 gb ramu 2400 mhz od good rama w dualchanel (jak będe chciał 16 gb ramu to raczej i tak zmienie cały sprzęt tj. płyta główna procesor i karta wtedy pewnie będzie nawet juz ddr5 wiec what ever?) W benchmarkach miał gorsze wyniki niż zestaw pod fx'a. Mniejsza. Co do reszty sprzętu to w obu przypadkach biore budżetowego anteca 500 W. a obudowe mam własną i nie chce jej zmieniać.
  • Poziom 4  
    1050 jest niewiele wydajniejsza od hd 7870
  • Poziom 28  
    CzX Szycha napisał:
    Czemu procesor "nie growy" większosć benchmarków jakie widziałem w full hd i z tym procesorem dają rade nawet na wysokich. wiadomo ze intel i7 7700k był by lepszy ale ogranicza mnie budżet. mój dobry znajomy z fx-6300 i kartą Radeon HD7870 na spokojnie w bardzo wysokich bez aa odpala wisława trzeciego. wydaje mi się ze 8 rdzeń i 8 wątku, jeśli gra wykorzystuje wszystkie powinno zajebiście działać. Nie jestem w tym ani specem ani lajkiem. wiec troche dziwnie mi się to pisze, ale to co przeczytałem na wielu stronach potwierdza to. Zdaje sobie sprawę ze hd7870 jest lepszą kartą niż ten gtx, ale czy aż tak? czy na takim sprzęcie nie jestem w stanie odpalić w high bez aa widźmina? szczególnie ze tak jak napisałem wyżej mój monitor ma tylko 1440x900 wiec fhd dla mnie nie jest ważne.
    Myślałem także nad zakupem innego zestawu. w który skład wchodzi: bardzo popularny intel pentium g4560, gtx 1050 ti, płyta główna asrocka h110M (sata 3, ddr4), 8 gb ramu 2400 mhz od good rama w dualchanel (jak będe chciał 16 gb ramu to raczej i tak zmienie cały sprzęt tj. płyta główna procesor i karta wtedy pewnie będzie nawet juz ddr5 wiec what ever?) W benchmarkach miał gorsze wyniki niż zestaw pod fx'a. Mniejsza. Co do reszty sprzętu to w obu przypadkach biore budżetowego anteca 500 W. a obudowe mam własną i nie chce jej zmieniać.

Jest jeszcze 1 opcja czyli czekanie na ryzena 3. Premiera pod koniec miesiąca więc długo nie będziesz musiał czekać. Am4 to nowa i dość rozwojowa platforma więc z późniejszymi ulepszeniami nie będzie problemu. Wydajność ryzena 3 powinna być na poziomie i3 7100 ale 4 rdzenie to zawsze lepiej niż 2 z ht. W praktyce fx8300 to 4 a nie 8 rdzeni plus spory pobór prądu i konieczność używania dobrego chłodzenia. Gtx 1050 do grania w takiej rozdzielczości powinien wystarczyć. Sam kożystam z gtx 950 i nie widzę potrzeby zmiany na coś lepszego.