Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C203 - Błąd połączenia ssl

15 Lip 2017 19:44 1374 5
  • Specjalista - kserokopiarki
    Maszyna Konica Minolta C203
    Musieliśmy wygenerować certyfikat ssl w maszynie na panelu webowym dla łączności z papercutem, coś poszło nie tak i certyfikat, tzn. wyglądało to tak jak by nie dokończył się tworzyć, po zakończeniu tworzeniu certyfikatu powinna się wyświetlić strona " czy chcesz dodać certyfikat" i nie było tego , robiąc to na c224e nie było problemu , certyfikat stworzył się na końcu przy próbie łączenia przez przeglądarkę mozilla pojawił się komunikat czy chcesz dodać certyfikat - ok i poszło i działa.

Uruchomiłem starą przeglądarkę IE6 na windowsie Xp i nie . Uruchomiłem Windows 98 z przeglądarką IE6 i tam certyfikat się dodał , strona próbowała się otworzyć do logowania ale dalej nie poszło , klikając F5 raz pokazał się komunikat o błędnym logowaniu do panela webowego. Robiłem również formatowanie dysku z poziomu serwisowego : logic i psychical

Może ktoś miał podobny przypadek , w którym miejscu czy w ogóle jest możliwe ręczne usunięcie certyfikatu ssl w konica C203 / C253 / C353
  • Poziom 38  
    Jeśli certyfikat jest wgrywany do drukarki to może przywrócenie ustawień fabrycznych coś da.
    Uważaj z zabawą z trybem serwisowym wiem że jest tam jedna z opcji kasująca oprogramowanie i jak się np nie ma zapasowego to tylko zostaje serwis a to kosztuje.
    Menu serwisowe w zależności od modelu zazwyczaj było np po wpisaniu odpowiedniego kodu albo wywoływane po wyłączeniu drukarki wciśnięciu odpowiednich klawiszy i trzymając włączeniu drukarki.... ale to tak na marginesie prawdę mówiąc napisz do wsparcia konica minolta może udzielą wam informacji gdzie ewentualnie szukać.

Ewentualnie zerknij tutaj:
    LINK1
    LINK2
    Wiem jak zrobić twardy reset maszyny ( konice robię na co dzień ) ale nie chce tego robić bo polecą wszystkie ustawienia włącznie z chipami na zespołach bębnów, ustawianie kont użytkowników itp. Z takim przypadkiem zetknąłem się po raz pierwszy, szukałem w menu maszyny pod administratorem ustawienia sieci/ustawienia serwera http oraz webDAV protokołu ssl. Mam dwie maszyny obok siebie porównałem w obydwu menu i jeszcze nie znalazłem różnic
    W przeglądarce po IP do web connection mam teraz adres https://192.168.0.180/ , a chcę mieć : http://192.168.0.180/
  • Poziom 38  
    A z tego 2 linka to co koleś tam pisał sprawdzałeś może to cię nakieruje jakoś.
    Spoiler:
    You could follow these steps to reset the SSL certificate.

1. From the operation panel, enter Administrator mode.
    2. Select Security Setting -> Security Details.
    3. Page down to Initialize, select Network Settings; then press OK.
    4. Recycle the MFP when complete. This will remove the certificate from the MFP and allow access to the MFP Administrator mode via a web browser.

If, when using the panel to turn off the SSL settings, the controls are not available then the protocol links are no longer valid and need to be rebuilt. This is because the links are pointing to the old certificate which is no longer installed on the MFP. Use the following procedure to create a new certificate and reorient the links to point them to the new certificate, making them valid and available.

1. Browse into the MFP using a web browser and enter Administrator mode.
    2. Select Security -> PKI Setting and click the Display button.
    3. Click the New Registration button.
    4. Select Create and install a self-signed certificate.
    5. Complete the form with the appropriate information and click the OK button. You should see a message "Certificate is being created" and then another message "Certificate has been created and installed. SSL/TLS can be used".
    6. Click the OK button.

To overwrite the protocol links, use this procedure:
    1. Select the Protocol Setting selection from the column on the left. A list of protocols is displayed.
    2. Select the protocols that were previously linked to the old certificate. If this is unknown, the best practice is to select the TCP Socket and OpenAPI protocols.
    3. For each protocol that does not have SSL control via the panel, click the Create button beside that protocol. A message is displayed to connect each protocol to the certificate.
    4. Click OK. When complete, you will see an asterisk(*) beside each protocol enabled to use that certificate.
    5. When complete, recycle the MFP.

You should now have access to the SSL settings for those protocols via the operation panel. You can then disable the SSL settings as desired, then remove the certificate, then install a new certificate.
  • Poziom 22  
    Kolego, wgraj PageScope Data Administrator V4 i zrób klona ustawień kont , książki adresowej
    wtedy zrób reset. Chpiy jak oryginalne to nie powinny sie rozjechać.
    Napisz do wsparcia KM pomogą chociaż maszyna ma swoje lata. Może to zły lub stary firmware?
    Nie znaleźliśmy w menu administratora tak jak by nie było takiej funkcji jaka jest np w C224e "Initialize" . Dopiero w menu serwisowym jest initialize co zresetowało protokół ssl. To działa dla C203 C253 C353