Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 Lite - Telefon po zablokowaniu ekranu nie wybudza się

Frizos 17 Lip 2017 08:14 837 7
 • #1 17 Lip 2017 08:14
  Frizos
  Poziom 11  

  Witam. Mam telefon szwagra który kiedyś go zalał. Niby wszystko działa, jednak ma usterkę o której w temacie wątku. Wydaje mi się, że winna jest bateria, ale kto wie . . . Problem wygląda tak, że jeśli telefon jest pod ładowarką, to działa normalnie, jeśli natomiast odłączę od ładowarki i ekran się wygasi (nie za każdym razem), to telefon wyłącza się. Czasami zdarzy się, że ze 100% baterii, po ponownym włączeniu nagle jest ok 30% (dlatego też typuję baterię). Pytanie do was: czy ktoś kiedyś zetknął się z czymś takim, ew. czy jak zdiagnozować co jest problemem ? Dodam tylko, że zamówiłem już nową baterię, ale jeszcze jej nie mam. Robiłem wipe i aktualizacje, więc wykluczam soft.

 • #2 17 Lip 2017 09:41
  nutergsm
  Moderator - GSM

  Zacznij od podmiany baterii. Telefon po zalaniu był czyszczony i wysuszony? Bo jeżeli nie to trzeba dodatkowo szukać przyczyny na płycie.

 • #3 17 Lip 2017 09:48
  Frizos
  Poziom 11  

  Z tego co mi wiadomo to byl "suszony na słońcu". Ale nie byl rozbierany. Jak będę miał baterie, to rzuce okiem od razu na płytę. Sugerujesz, że moze być jakiś osad który robi zwarcie, czy raczej cos sie uszkodzilo?

 • #4 17 Lip 2017 12:54
  nutergsm
  Moderator - GSM

  Może być coś uszkodzone zwłaszcza, że telefon był wysuszony tylko na słońcu. W środku mogły zostać resztki cieczy a w takim stanie telefonu nie powinno się ładować ani używać.

 • #5 19 Lip 2017 07:39
  Frizos
  Poziom 11  

  Podmieniłem baterię, ale to nic nie zmieniło. Po którymś z kolei razie telefon znowu wygasł i trzeba było go włączyć od nowa. Zauważyłem jednak, że oprócz tego, że telefon działa całkowicie dobrze kiedy jest podłączony do ładowarki, to jak w ustawieniach wyświetlacza zmieniłem usypianie tak aby wyświetlacz cały czas był włączony, to telefon też normalnie działał. Śladów po zalaniu gołym okiem nie widać, więc ciężko stwierdzić, ale pewnie poszło coś na płycie. Teraz pytanie tylko czy jest to do naprawienia i jest opłacalne, czy lepiej wymienić płytę ? (wątpię żeby naprawił to serwis, który jest w moim mieście)

 • #6 19 Lip 2017 12:52
  nutergsm
  Moderator - GSM

  Frizos napisał:
  (wątpię żeby naprawił to serwis, który jest w moim mieście)

  Jak dobry serwis to powinien sobie z tym poradzić z tym, że z telefonami po zalaniu różnie bywa.

 • #7 24 Lip 2017 17:33
  Frizos
  Poziom 11  

  Dzisiaj odebrałem telefon, zaplacielm 50 zl za "czyszczenie po zalaniu", telefon dalej nie dziala, usterka jak byla, tak jest. Oddam im jeszcze raz, zobaczymy co powiedzą.

  P. S. Bawię się teraz telefonem i zauważyłem że telefon się nie wyłącza, tylko nie może się wybudzić po zablokowaniu ekranu. Zainstalowałem aplikacje Always on amolled, włączyłem ją i teraz jak wygaszę ekran (z włączoną aplikacją), to po chwili pokazuje się zegar i mogę go wybudzić podwójnym kliknięciem . Natomiast jak wyłączę aplikację, to mam problem taki jak wcześniej - po zablokowaniu ekranu nie idzie go wybudzić - trzeba go uruchomić ponownie.

 • #8 01 Sie 2017 14:53
  Frizos
  Poziom 11  

  Temat raczej do zamknięcia. Serwis doprowadził telefon do tego, że teraz wgl się nie uruchamia. Zapłaciłem 50 zł za "naprawę", a teraz szukam płyty głównej . . .

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME