Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Note 4 - Zawieszający się telefon po wymianie płytki ładowania

23 Lip 2017 18:16 3867 16
  • Poziom 10  
    Witam

Posiadam telefon Samsung Note 4, w którym autoryzowany serwis (Interbell, Leszno, Wlkp) wymieniał mi płytkę ze złączem Micro USB: Samsung Galaxy Note 4 - Zawieszający się telefon po wymianie płytki ładowania
    Telefon odebrałem w teraz w piątek, zauważyłem że od wczoraj chodzi wolno i co chwilę się zawiesza, tak że trzeba baterię wyjmować, jak słuchałem na nim muzyki przez słuchawki bezprzewodowe, to jakoś nic się nie działo, ale prawie przy każdej innej czynności zawiesza się.
    Zauważyłem też że jakby bateria szybciej schodzi, był też taki przypadek że pokazywało że bateria ma 12-15 %, podłączyłem do ładowania i po minucie jest 35%, dodam też ładowałem go dwa razy i ładowanie doszło do 100 %.

Serwis mógł coś uszkodzić ? Ale w takim razie telefon powinien się nie uruchamiać, chyba, a nie działać i zawieszać się :|
    Co się mogło stać ?.
    Mam na nim dość dużo aplikacji - ale wcześniej chodził dobrze. Czy przywrócenie danych fabrycznych mogło by pomóc ? - a może lepiej instalacja czystego systemu ?.
    Po wymianie płytki, oprogramowanie nie było zmieniane - jest dokładnie te samo co było przed serwisem.

Pozdrawiam
  • Moderator - GSM
    Wgraj mu najnowszy dostępny firmware.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informację, a jakim sposobem to zrobić? Chodzi czy wgrać całe oprogramowanie od nowa? Pponieważ po odebraniu telefonu wyskoczyła aktualizacja systemu - zainstalowałem ją dziś, lecz nic to nie dało - dodam też że okazało się że nie zawiesza się tak że trzeba baterię wyciągać, tylko ma mocno opóźnioną reakcję na np. przyciski fizyczne.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    Dzisiaj wziąłem się za wgrywanie oprogramowania, sciągnąłem te co w linku powyżej podał kolega, pod koniec wgrywania wyskoczył fail:

Co teraz zrobić w tej sytuacji ? Można spróbować ponownie wgrać oprogramowanie ? Telefon może być odłączony na chwilę?
  • Moderator - GSM
    Możesz go odłączyć.
  • Poziom 10  
    Witam znalazłem informację w internecie że ktoś z samsungiem (inny model) miał też taki problem że pod koniec wyskakiwał fail w ext 4 i wyskakiwał tylko wtedy kiedy wgrywał rom w wersji danego operatora w jego przypadku T-Mobile, jak wgrywal XEO to nie było problemu, ja w sumie też chciałem taki rom ale nie ma takiego na Sammobile wiec wzialem PLUSa -dodam też że wcześniejszy rom był na jakieś angielskiej sieci - Czy ten błąd może być spowodowany wlasnie przez to ?
  • Moderator - GSM
    Czytałem ten temat. Może być i to a może być jeszcze coś innego.
  • Poziom 10  
    Cześć ściągnąłem ten plik co podałeś i jeszcze jeden z sammobile z tym angielskim operatorem "3" i powiodło się, tyle że po uruchomieniu telefonu wszystkie moje dane zostały - dlaczego się tak stało? -telefon może trochę mniej się wiesza
    Próbować wgrywać ten 3 plikowy?
  • Moderator - GSM
    Dane kasują się jak wgrywasz soft wieloplikowy. Jak chcesz możesz próbować go wgrać.
  • Poziom 10  
    Próba wgrania romu zakonczyła się niepowodzeniem
    Wgralem ponownie ten jednoplikowy z brandem H3G lecz przy włączaniu systemu wyskoczył błąd Device storage corrupt - musiałem zrobic WIPE DATA telefon się uruchsmił tym razem juz bez moich danych.
    Przez chwile wydawało sie ze jest wszystko w porządku lecz okazalo sie ze jednak nie. Dalej lapie jeszcze zawiechy - wydaje mi się że jednak rzadziej

Co wiecej mozna zrobic ?
  • Moderator - GSM
    Więcej już chyba nic nie zdziałasz.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Winna pamięci lub procesora zapewne.
  • Poziom 10  
    No cóż to dzięki za pomoc
    Będe musiał zgłosić reklamacje w serwisie bo jednak stało się to po ich naprawie oni coś skopali.

WITAM PONOWNIE
    Stała się dziwna rzecz, ale od początku.
    W poprzednich postach zapomniałem podać że z dwa razy po wyjeciu baterii z telefonu i ponownym uruchomieniu odpalił mi się samoczynnie tryb Download Mode, i błąd DDI- mmc read failed- szedłem tym tropem i na jakieś zagranicznej stronie (poniżej link do wglądu):

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-No...-normal-boot-mmc-read-failed-error/td-p/84750

Znalazłem informację że dość dużo ludzi ma taki sam problem i że najprawdopodobniej jest wina aktualizacji systemu - chociaż serwisy chcą wymieniać płyty główne.
    Jest tam też info że pomocna w tym moim problemie z zawieszaniem się telefonu, może być aplikacja Wake Lock z ustawionym parametrem PARTIAL WAKE LOCK:

Z tego co rozumiem to opcja powoduje ze procesor jest włączony mimo wyłączonego ekranu - i paru ludzi sugeruje ze to naprawdę działa.

Zainstalowałem to wczoraj z rana i jak ma razie telefon chodzi bez zarzutów, jakby był w pełni sprawny - a normalnie to by się już parę razy zawiesił.

Co wy na to ?

Pozdrawiam