Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tv+dekoder+kino - mam problem z podłączeniem tego wszystkiego razem

Dubin1988 26 Lip 2017 15:02 558 6
  • #2 26 Lip 2017 16:23
    Polon_us
    Poziom 40  

Może tak dokładniej?
    Obrazu nie ma, dźwięku, czy cos jeszcze innego?

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lip 2017 16:56
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Z powodu dekodera, który nie posiada wyjścia cyfrowego audio, pozostaje podać sygnał audio analogowo. Dekoder łączysz do TV
    przewodem HDMI. Z gniazda EURO w dekoderze podajesz sygnał ( niestety, tylko analogowy),
    do kina domowego opisanego jako AUX IN 2 L/R. Pomimo, że potrzebne są tylko dwa przewody, proponuję jednak nabycie wersji z sześcioma przewodami. Nabycie wersji z dwoma przewodami nie zagwarantuje nam, że we wtyczce EURO będą podłączone pod potrzebne nam końcówki przewodów do kina domowego. Układ z sześcioma wyprowadzeniami zapewni nam, że te dwa właściwe tam będą.Samo kino, można połączyć z TV za pomocą drugiego
    przewodu HDMI.
    Po prawidłowym podłączeniu, należy włączyć TV oraz dekoder i pilotem od telewizora wybrać wejście HDMI, pod które podpięty jest dekoder. Taki układ połączeń, pozwala oglądać programy z dekodera i odbierać sygnał audio poprzez głośniki w TV.
    W przypadku, gdy mamy ochotę słuchać dźwięku poprzez zestaw kina domowego, należy włączyć kino, wybrać na pilocie wejście AUX2 i po ściszeniu TV, słuchać na zestawie kina. Wspomniane kino, pozwala na oglądanie materiału np. z płyty DVD, jednak wtedy należy na pilocie od TV odszukać wejście HDMI ( inne niż to co łączy dekoder z TV), pod które jest podpięte kino do TV. Powodzenia.

0
  • #4 26 Lip 2017 22:38
    Dubin1988
    Poziom 4  

Dziekuje bardzo.

0
  • #5 28 Lip 2017 00:10
    mazi292
    Poziom 16  

Ja bym zrobił inaczej bo po co kombinować..

Masz w TV wyjście optyczne więc podłącz telewizor z dekoderem poprzez HDMI, użyj kabla optycznego z TV do kina i będzie grało

0
  • #6 02 Sie 2017 01:51
    Dubin1988
    Poziom 4  

mazi292 napisał:
    Ja bym zrobił inaczej bo po co kombinować..

Masz w TV wyjście optyczne więc podłącz telewizor z dekoderem poprzez HDMI, użyj kabla optycznego z TV do kina i będzie grało
    No wlasnie tak nie dzialalo

Dodano po 1 [minuty]:

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Z powodu dekodera, który nie posiada wyjścia cyfrowego audio, pozostaje podać sygnał audio analogowo. Dekoder łączysz do TV
    przewodem HDMI. Z gniazda EURO w dekoderze podajesz sygnał ( niestety, tylko analogowy),
    do kina domowego opisanego jako AUX IN 2 L/R. Pomimo, że potrzebne są tylko dwa przewody, proponuję jednak nabycie wersji z sześcioma przewodami. Nabycie wersji z dwoma przewodami nie zagwarantuje nam, że we wtyczce EURO będą podłączone pod potrzebne nam końcówki przewodów do kina domowego. Układ z sześcioma wyprowadzeniami zapewni nam, że te dwa właściwe tam będą.Samo kino, można połączyć z TV za pomocą drugiego
    przewodu HDMI.
    Po prawidłowym podłączeniu, należy włączyć TV oraz dekoder i pilotem od telewizora wybrać wejście HDMI, pod które podpięty jest dekoder. Taki układ połączeń, pozwala oglądać programy z dekodera i odbierać sygnał audio poprzez głośniki w TV.
    W przypadku, gdy mamy ochotę słuchać dźwięku poprzez zestaw kina domowego, należy włączyć kino, wybrać na pilocie wejście AUX2 i po ściszeniu TV, słuchać na zestawie kina. Wspomniane kino, pozwala na oglądanie materiału np. z płyty DVD, jednak wtedy należy na pilocie od TV odszukać wejście HDMI ( inne niż to co łączy dekoder z TV), pod które jest podpięte kino do TV. Powodzenia.
    No dobra wszystko ok ale teraz wlaczajac muzyke z neta przez smart tv glos jest tylko na tv.A chcialbym na kinie

0
  • #7 02 Sie 2017 06:29
    mazi292
    Poziom 16  

Skoro po optyku nie działało to nie wiem czy w opcjach TV nie trzeba zmienić żeby dźwięk wychodził po optycznym kablu, na moim TV trzeba w ustawieniach przestawić wyjście audio.

Spróbuj zmienić musi to działać po optyku

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo