Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie tv samsung smart z kinem domowym panasonic

sirpawel78 08 Wrz 2013 15:19 5214 2
  • #1 08 Wrz 2013 15:19
    sirpawel78
    Poziom 2  

Witam, podłączyłem tv samsung smart z kinem domowym panasonic za pomocą kabla euro, DVD działa bez zarzutu. Jest jednak problem z brakiem dźwięku z telewizora przez kino domowe. Zaznaczam że mam kablówkę i dekoder podłączony do tv za pomocą kabla HDMI. Próbowałem podłączyć tv z kinem za pomocą kabla cincz i to też nie daje rezultatów. Proszę o pomoc.

2 2
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 08 Wrz 2013 15:43
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Nie znając dokładnych modeli sprzętu ( TV, kino domowe i dekoder z kablówki ), mogę zasugerować następujące połączenie. Dekoder z kablówki łączysz przewodem HDMI z TV. Przewodem optycznym z wejściem tego samego typu w kinie domowym łączysz dekoder z kinem. Układ taki powinien nam zapewnić uzyskanie najlepszej jakości dźwięku z kablówki na zestawie kina domowego, a obraz poprzez przewód HDMI na TV. O ile nie ma w kinie wejścia audio tego samego typu co wyjście w dekoderze, to należy zainstalować przemiennik z optycznego na cyfrowy. Zakładając trzecią możliwość, czyli brak jakiegokolwiek wejścia ( optyczne lub cyfrowe) w kinie domowym, a jedynie analogowe , to z dekodera podajemy sygnał poprzez przewód typy chinch pod wejście analogowe w kinie. Kino domowe z TV również bym połączył przewodem HDMI, a nie EURO jak masz obecnie. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 08 Wrz 2013 16:19
    sirpawel78
    Poziom 2  

Rozumiem że jedynym wyjściem jest podłączenie bezpośrednio kina domowego z dekoderem. Dam znać jak mi poszło. Dziękuje i pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Nie mam możliwości podłączenia kina domowego z tv przez przewód HDMI. Kino jest starej daty i posiada tylko wejście euro i cincz

Dodano po 13 [minuty]:

Dzięki za pomoc

0