Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura w laptopie robi dziwne rzeczy ACER 8942

maciekchn 31 Lip 2017 09:38 360 6
  • #1 31 Lip 2017 09:38
    maciekchn
    Poziom 21  

Witam od 2 dni mam problemy z klawiatura w laptopie ACER 8942 , czasem jest ok, a czasem nie działa lewa połowa, a czasem gdy naciskam obojętnie który przycisk klawiatury to komputer wyłącza się lub przechodzi w stan wstrzymania,

Pomaga wtedy jak wyjmę i wsadzę baterie , co może być powodem tych zachowań, komputer regularnie czyszczony ,sprawdzany antywirusami itd...

0 6
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 31 Lip 2017 10:20
    mandrake13
    Poziom 27  

Klawiatura po zalaniu? Obstawiałbym na uszkodzoną taśmą klawiatury.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 31 Lip 2017 10:23
    maciekchn
    Poziom 21  

Nie żadna woda wilgoć itd nie było ,dziwi mnie ze raz jest dobrze a raz szaleje...

0
  • #4 31 Lip 2017 10:28
    mandrake13
    Poziom 27  

Jesteś w stanie sam wykręcić klawiaturę?

0
  • #5 31 Lip 2017 12:27
    g107r
    Poziom 33  

maciekchn napisał:
    komputer regularnie czyszczony
    A do czyszczenia pewnie trzeba odpiąć klawiaturę ? Te złącza i taśmy nie bardzo nadają się do częstego odpinania.
    Dwa, jak kupiłem swojego staruszka, to nie działała 1/3 klawiszy. Druga klawiatura załatwiła sprawę, także i one się psują. Jakby całość była podzielona na 3 bloki, i jeden padł, tylko już na dobre.
    Na dzień dobry, też bym obstawiał że to ona.
    Ciekawe ze strony https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-8942G.32469.0.html
    Cytat:
    Skok klawiszy oceniam jako raczej płytki i stosunkowo cichy, a dzięki pewnej miękkości piszący nie powinien narzekać na komfort podczas ich użytkowania. Powodem do narzekań może być natomiast ich brokatowa powierzchnia, która wraz z błyszczącą podstawą klawiatury wykazuje zdolność do archiwizowania odcisków palców użytkownika. Nie przypadło mi także do gustu blokowanie się niektórych kombinacji klawiszy, np.:

WD + E,
    SD + E, Z, X, C,
    AS + X,
    WA + X,
    strzałki góra i lewo + (m.in.) S, D, G, H, Z, V, B, M, spacja, prawy Alt, prawy Shift,
    strzałki dół i lewo + Enter (nie dotyczy Entera przy bloku numerycznym),
    strzałki dół i prawo + (m.in.) 1, 3, Q, T, U, P, J, Z, V, spacja, prawy Alt, prawy Ctrl.

Nie za dużo tych klawiszy :?:

Power akurat działał, także baterii wyjmować nie musiałbym, ale to inna taśma była, nie klawiatury, i tu mi się nasuwa pytanie - nie działa reset z przycisku włączenia laptopa ? Trzeba dłużej przytrzymać power.

Możesz przeinstalować także sterowniki od klawiatury, może są w sterownikach od touchpadu - bo gdzieś są oprócz tych systemowych microsoftu wchodzących z systemem, zaktualizować BIOS, bo klawiatura tam też przecież działa, bez sterowników systemu, na tym co zawiera w sobie sam BIOS... Sprawdzić na jakimś systemie LIVE z płyty/USB, czy tam problem nie występuje. Z klawiaturą na USB ?
    W BIOS chyba nie sprawdzisz, bo raz dobrze działa, a raz nie działa, i kupa klawiszy tam prawie nie działa, a i tu należałoby się przyjrzeć, odpadałoby powyższe "windowsowe" uszkodzenie na rzecz uszkodzenia samej klawiatury, gorzej gdy tego, do czego jest podłączona w laptopie.

0
  • #6 31 Lip 2017 13:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Odlacz klawiature wbudowana i sprawdz z klawiatura pod USB.

0
  • #7 02 Sie 2017 16:02
    maciekchn
    Poziom 21  

4 dzien laptop jest bez bateri ( na samym zasilaczu) i problemu z klawiatura jeszcze nie było.

0