Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

logowanie na WordPress - pobieranie pliku zamiast zalogowania do panelu

04 Sie 2017 18:09 3096 6
  • Poziom 8  
    Hej,
    Skopiowałem stronę kolegi na swój serwer wykupiony na nazwa.pl
    Zrobiłem to w celu testowania nowych rozwiązań na stronie, która pozwolą na przerobienie strony tak aby można na niej aktualizować wtyczki lub chociaż wordpressa.

Skopiowałem stronę wykorzystując metodę skopiowania wp-content ze starej strony i podmieniając go na nowo założonym wordpressie. Do tego skopiowałem bazę danych zmieniłem na niej wszystkie stare adresy na nowy, w pliku wp-admin wpisałem poprawne hasło i cała strona działa... oprócz logowania do panelu administracyjnego.

po wpisaniu:
    Cytat:
    .../wp-login

i próbie zalogowania pobiera się pliczek o nazwie "pobrane" bez rozszerzenia. Wpisanie złego hasła daje komunikat, że jest błędne, a dobre hasło pobiera plik. Jego otworzenie w notatniku mam coś takiego:

Cytat:
    <?php
    /**
    * Dashboard Administration Screen
    *
    * @package WordPress
    * @subpackage Administration
    */

/** Load WordPress Bootstrap */
    require_once( dirname( __FILE__ ) . '/admin.php' );

/** Load WordPress dashboard API */
    require_once(ABSPATH . 'wp-admin/includes/dashboard.php');

wp_dashboard_setup();

wp_enqueue_script( 'dashboard' );
    if ( current_user_can( 'edit_theme_options' ) )
    wp_enqueue_script( 'customize-loader' );
    if ( current_user_can( 'install_plugins' ) )
    wp_enqueue_script( 'plugin-install' );
    if ( current_user_can( 'upload_files' ) )
    wp_enqueue_script( 'media-upload' );
    add_thickbox();

if ( wp_is_mobile() )
    wp_enqueue_script( 'jquery-touch-punch' );

$title = __('Dashboard');
    $parent_file = 'index.php';

$help = '<p>' . __( 'Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.' ) . '</p>';

// Not using chaining here, so as to be parseable by PHP4.
    $screen = get_current_screen();

$screen->add_help_tab( array(
    'id' => 'overview',
    'title' => __( 'Overview' ),
    'content' => $help,
    ) );

// Help tabs

$help = '<p>' . __( 'The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.' ) . '</p>';
    $help .= '<p>' . __( 'Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.' ) . '</p>';

'id' => 'help-navigation',
    'title' => __( 'Navigation' ),
    'content' => $help,
    ) );

$help = '<p>' . __( 'You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.' ) . '</p>';
    $help .= '<p>' . __( '<strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.' ) . '</p>';
    $help .= '<p>' . __( '<strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.' ) . '</p>';
    $help .= '<p>' . __( '<strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a “Configure” link in the title bar if you hover over it.' ) . '</p>';

'id' => 'help-layout',
    'title' => __( 'Layout' ),
    'content' => $help,
    ) );

$help = '<p>' . __( 'The boxes on your Dashboard screen are:' ) . '</p>';
    if ( current_user_can( 'edit_posts' ) )
    $help .= '<p>' . __( '<strong>At A Glance</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.' ) . '</p>';
    $help .= '<p>' . __( '<strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.' ) . '</p>';
    if ( is_blog_admin() && current_user_can( 'edit_posts' ) )
    $help .= '<p>' . __( "<strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started." ) . '</p>';
    if ( ! is_multisite() && current_user_can( 'install_plugins' ) )
    $help .= '<p>' . __( '<strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.' ) . '</p>';
    else
    $help .= '<p>' . __( '<strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.' ) . '</p>';
    if ( current_user_can( 'edit_theme_options' ) )
    $help .= '<p>' . __( '<strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.' ) . '</p>';

'id' => 'help-content',
    'title' => __( 'Content' ),
    'content' => $help,
    ) );

unset( $help );

$screen->set_help_sidebar(
    '<p><strong>' . __( 'For more information:' ) . '</strong></p>' .
    '<p>' . __( '<a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>' ) . '</p>' .
    '<p>' . __( '<a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>' ) . '</p>'
    );

include( ABSPATH . 'wp-admin/admin-header.php' );
    ?>

<div class="wrap">
    <h2><?php echo esc_html( $title ); ?></h2>

<?php if ( has_action( 'welcome_panel' ) && current_user_can( 'edit_theme_options' ) ) :
    $classes = 'welcome-panel';

$option = get_user_meta( get_current_user_id(), 'show_welcome_panel', true );
    // 0 = hide, 1 = toggled to show or single site creator, 2 = multisite site owner
    $hide = 0 == $option || ( 2 == $option && wp_get_current_user()->user_email != get_option( 'admin_email' ) );
    if ( $hide )
    $classes .= ' hidden'; ?>

<div id="welcome-panel" class="<?php echo esc_attr( $classes ); ?>">
    <?php wp_nonce_field( 'welcome-panel-nonce', 'welcomepanelnonce', false ); ?>
    <a class="welcome-panel-close" href="<?php echo esc_url( admin_url( '?welcome=0' ) ); ?>"><?php _e( 'Dismiss' ); ?></a>
    <?php
    /**
    * Add content to the welcome panel on the admin dashboard.
    *
    * To remove the default welcome panel, use remove_action():
    * <code>remove_action( 'welcome_panel', 'wp_welcome_panel' );</code>
    *
    * @since 3.5.0
    */
    do_action( 'welcome_panel' );
    ?>
    </div>
    <?php endif; ?>

<div id="dashboard-widgets-wrap">
    <?php wp_dashboard(); ?>
    </div><!-- dashboard-widgets-wrap -->

</div><!-- wrap -->

<?php
    require( ABSPATH . 'wp-admin/admin-footer.php' );

Zmieniałem nazwę folderu 'plugins' co miało powodować wyłączenie dodatków - niczego to nie zmienia. To samo robiłem z katalogiem 'themes'

czy ktoś ma pomysł jak mogę zalogować się do panelu administracyjnego?
  • Poziom 34  
    Oczywiście kopiowałeś stronę kolegi za jego wiedzą i zgodą ??? :D Więc najprostsze rozwiązanie podpytać kolegę :please: czy przypadkiem nie stosował dość powszechnego zabezpieczenia przed spamem i hakerami poprzez zmianę nazwy strony logowania :spoko: ?

Inaczej - proponuje zrobić na Twoim serwerze czystą instalację Wordpressa w oparciu o jakąś standardową theme i tam dopiero z panelu administracyjnego strony (a nie panelu administracyjnego serwera :not: ) przeprowadzić swoje modyfikacje i stopniowo wmontować (lub zainstalować) skopiowane strony, content i wtyczki.
  • Poziom 8  
    oczywiście, że za zgodą kolegi...

na stronę macierzystą można logować bez problemu. Na kopii tylko to nie działa;/

kolega zapłacił za tą strone po czym rozpadła sie firma, która ją zrobiła. Theme i kilka wtyczek ma robiony specjalnie pod niego i nawet nie posiada do nich instalek nie wspominajac o masie danych, która jest do nich wprowadzona.

Oczywiście podstrony statycznie mogę postawić na osobnym wordpressie ale strony obsługiwane przez dedykowane wtyczki takie jak konfiguratory, kreatory zamówień i konfiguracji już niebardzo;/

strony nie idzie wyeksportować za pomocą wtyczek, bo wszystko gryzie się z tym co jest napisane;/ chce możliwie dużo podstron przenieść na osobnego wordpressa i ogarnąć to jako multisite, gdzie ten jeden z konfiguratorami itp zostanie po staremu bez możliwości aktualizacji wtyczek, a reszta będzie po bożemu :)
  • Poziom 34  
    KaziuDziad napisał:
    kolega zapłacił za tą strone po czym rozpadła sie firma, która ją zrobiła
    :cunning:

A kto administrował tą stroną, a kto serwerem na którym stoi ta działająca strona ?

Też ta "rozpadła" :D firma ?

Jeśli masz dostęp do panelu administracyjnego strony i panelu serwera to można to wszystko przenieść na nową instalację :!:

Instalacja multisite - nic tu nie pomoże, ani nie rozwiąże - chyba, że ta działająca strona była w takiej wersji :?: - wówczas mamy do czynienia z "superadminem", który decyduje o uprawnieniach adminów poszczególnych stron :wink:
  • Poziom 8  
    jakie ma znaczenie w powyższym temacie? Książkę piszesz? ;-) Strona działa, można na niej dodawać treści i inne pierdoły jednak nie można rozwijać. Generalnie nie ma czym administrować, bo sama w sobie działa i jak nie jest aktualizowana żadna wtyczka to nie ma problemu.

Stronę generalnie udało mi się skopiować, przeniosłem wszystko i strona działa. Nie działa tylko logowanie z powodu którego założyłem ten temat, bo jest to dla mnie nie wytłumaczalne.

Co do multisite to kwestia podejścia do tematu... jak będę mógł skopiować stronę wraz z działającym panelem admina to wytnę z niej to co potrzebuje i zrobię z niej "poszczególną stronę", a sam założę główną i będę "superadminem" - tak mógłbym to robić na żywym, działającym organizmie jednak chce utworzyć środowisko testowe.

Proszę o odpowiedzi, które chociaż próbują rozwiązać opisany problem
  • Poziom 8  
    Podesłany link przerabiałem zanim założyłem ten temat... fakt, mogłem go też podlinkować (moja bardzo wielka wina), a napisałem:

Cytat:
    Zmieniałem nazwę folderu 'plugins' co miało powodować wyłączenie dodatków - niczego to nie zmienia. To samo robiłem z katalogiem 'themes'

próbowałem również zalogować się na kilku innych kompach i przeglądarkach, podmieniać plik wp-login.php i wp-admin.php nic jednak nie pomogło.

wyzwiska po prostu przemilczę.