Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy j5 2017 vs Huawei P9 Lite

19siwy20 08 Aug 2017 09:48 5643 11
    19siwy20
    Level 9  
    Witam, mam małą prośbę o krótkie ale konkretne porównanie tych telefonów. Oczywiście oglądałem ich specyfikację, filmiki ale nie potrafię się zdecydować a i oceny tych telefonów różne na różnych stronach. Może ktoś ma używa dłuższy czas i się może podzielić opinią.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Napisz czego Ty oczekujesz od telefonu a wtedy można coś podpowiedzieć.
    19siwy20
    Level 9  
    Przede wszystkim niezawodność i szybkość działania przy instalacji większej ilości aplikacji. Aparat np. to sprawa drugorzędna.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Więc zdecydowanie J5 2017 gdyż huawei wypadają dobrze tylko w suchych danych a podczas działania zostają daleko w tyle.
    Przez pewien czas użytkowałem J5 2016 i nie miałem do niego zastrzeżeń a tu w J5 2017 parametry są jeszcze lepsze.
    19siwy20
    Level 9  
    No przy oglądaniu recenzji zdziwiło mnie, że Huawei ma lepszy wynik w antutu niż J5.
    myszka2508
    Level 2  
    No jak jakoś nie jestem przekonana do Samsungów. O ile S są fajne to J wydają mi się plastikowe i delikatne.
    fallenang
    Level 8  
    A ja słyszałam, że lite to okrojone wersje i szybko się psują. Można zawsze porównać w porównywarkach i zobaczyć czym one się głównie różnią.
    shewaited8
    Level 5  
    W Samsungach AMOLEDy robią robotę ale drogie w razie wymiany. Osobiście jednak J5 ;)
    a przy okazji... taki np Samsung Galaxy J5 i jego inne nazwy J510F i J510FN stosowane na przemian u sprzedawców wyświetlaczy. Zakładając kupno wyświetlacza opisanego jako do J510F i montaż do J510FN, czy napotkam problemy z uruchomieniem albo działaniem? Czy to bez znaczenia?
    fallenang
    Level 8  
    Amoled to w ogóle wyższa jazda. Od zawsze wiadomo było, że wymiana wyświetlacza to duży koszt i czasami się nie opłacało. Ale dobry wyświetlacz to jedno, ale pamięć i aparat też ważne. I tu porównywanie specyfikacji w porównywarkach może być pomocne.
    windowisall
    Level 6  
    Zdecydowanie j5. Co prawda sama wydajność teoretycznie powinna leżeć po stronie huawei, to jednak sam telefon ostro przymula na dłuższą metę. Co do samsunga - metalowa obudowa, świetny ekran to główne atuty, ja osobiście zaliczyłbym do nich także multimedia, jakość dźwięku na słuchawkach jest całkiem całkiem. Na głośniku - nie oszukujmy się, to model niskobudżetowy, nie ma co się rozpisywać na ten temat. O jakim modelu p9 lite mówisz? 2016 czy 2017?
    Konkludując - z tych dwóch modeli wziąłbym... motorolę moto g5s, ale to dlatego, że czysty android to dobry android (przynajmniej dla mnie) :D
    windowisall
    Level 6  
    A no ma :D od wersji "2017" wszystkie modele z serii J posiadają metalową obudowę.