Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Samsung Galaxy J5 (2016), Huawei P8 Lite, Moto G 3rd gen, LG G3 s ?

21 Lip 2016 13:06 1443 1
  • Poziom 9  
    Witam,

Tak jak w temacie mam problem z wyborem telefonu.

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Zwykle używałem Samsunga ale jestem otwarty na nowe propozycje.
    AD3. Standardowa
    AD4. Android
    AD5. Dotykowa
    AD6. 5" - 5,5"
    AD7. Telefon będzie używanie praktycznie do wszystkiego (dzwonienie, internet, granie)
    AD8. Nie mam jakiś upodobań
    AD9. Tak jak wyżej
    AD10. Głównie dom/szkoła
    AD11. Budżet nie ma znaczenia, ponieważ telefon będzie dobrany razem z abonamentem w sieci komórkowej.
    AD12. Nie mam innych wymagań.

Prosiłbym o odpowiedź użytkowników owych telefonów, lecz jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat też zapraszam.
    Miło by było gdyby odpowiedź miała swoje uzasadnienie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 32  
    Witam. Wedłg mnie z tych które podałeś najlepszy będzie p8 lite. Pewnie będziesz go codziennie ładował go codziennie i to jest jego największy minus. Poza tym codzienne ładowanie smartfona to dzisiaj norma. Ale p8 lite jest najwydajniejszy z tych które podałeś, robi zdjęcia bardzo dobrej jakości, ma dual SIM (hybrydowy ale lepszy taki niż żaden) i lepiej wygląda (przynajmniej według mnie) - bardzo oklepany wygląg Samsunga już mnie nudzi i według mnie przycisk Home w samsungach jest niewygodny.

Jeśli chciałbyś uniknąć codziennego ładowania to lepszy byłby Galaxy j5 2016 ale on z tego co wiem nie ma czujnika światła (nie można ustawić automatycznej regulacji jasności wyświetlacza) a to jest dla mnie nie dopuszczalne w smartfonie za takie pieniądze. Poza tym znowu ma mocno przeciętny a nawet słaby jak na dzisiejsze standardy procesor snapdragon 410 z grafiką adreno 306. I jeszcze nakładka samsunga TouchWiz, która jest hejtowana przez użytkowników, bo podobno przez nią samsungi zaczynją mulić po jakimś czasie. Dlatego bardzo często użytkownicy Samsungów często wgrywają Cyanogenmod. Na plus raczej tylko wymieniłbym wyświetlacz (super Amoled) oraz baterie.

Na pewno nie bierz LG G3s. Jest dużo złych opinii na temat płynności działania telefonu. A poza tym 1 GB RAM to za mało na dzisiejsze standardy.

Moto G3 też wydajnością nie powala i także ma 1 GB RAM dlatego ją odradzam. Chociaż Motorole działają płynnie za sprawą czystego systemu Android to jednak wydajnością Moto G3 nie powala.